EURO 2024
Evropsko prvenstvo u fudbalu održava se u Nemačkoj od 14. juna do 14. jula 2024. godine. Sva dešavanja pratite uz Sputnjik sport.

Totalnim presingom do iznenađenja?

© Sputnik / Vitaliй Belousov / Uđi u bazu fotografijaMarko Arnautović
Marko Arnautović - Sputnik Srbija, 1920, 12.06.2024
Austrija će pokušati da ostvari prvi veliki međunarodni uspeh kada krene u susednu Nemačku na Evropsko prvenstvo.
Pod vođstvom osnivača ideologije totalnog presinga, selektora Ralfa Rangnika, postoji uverenje da Austrija može biti iznenađenje turnira.
Njihov plasman u osminu finala na Evropskom prvenstvu 2020. bio je najveći uspeh na ovom takmičenju, gde su nakon produžetaka izgubili od kasnijeg pobednika Italije.
Austrija je završila kao druga u kvalifikacijama, ali na završno takmičenje ide bez svog kapitena i zvezde Real Madrida, Davida Alabe, koji je propustio drugi deo sezone zbog povrede kolena.
Kako nema kapitena, drugi igrači su u fokusu, Marsel Sabicer je bio najbolji strelac Austrije u kvalifikacijama sa četiri gola. Mihael Gregorič koji igra za Borusiju Dortmund je najefikasniji austrijski igrač u vrhunskim evropskim ligama, a očekuje se da napad predvodi Marko Arnautović, uprkos problemima sa povredom.
Austrija će se za prolaz dalje boriti sa Poljskom, Francuskom i Holandijom.