Aleksandra slavila – Miomir dopustio preokret

© Foto : Teniski savez SrbijeAleksandra Krunić
Aleksandra Krunić - Sputnik Srbija, 1920, 12.06.2024
Polovičan učinak imali su srpski predstavnici na teniskom turniru u Hertogenbošu. Sjajna Aleksandra Krunić pobedila je Francuskinju Džesiku Ponše rezultatom 4:6, 6:2, 6:1, dok je Miomir Kecmanović poražen od Holanđanina Talona Grikspora rezultatom 6:7, 7:6, 7:6.
Posle izgubljenog prvog seta uspela je Aleksandra Krunić da se vrati i potpuno preokrene meč.
Srpska teniserka bila je odlična u drugom i trećem setu. U drguom je napravila dva brejka, dok protivnica nije imala nijednu priliku da uzvrati. U sledećem setu bila je još ubedljivija i dopustila je Francuskinji samo jedan gem.
U narednom kolu Srpkinju čeka težak zadatak jer igra protiv Džesike Pegule.
Nije uspeo takav uspeh da ostvari i Miomir Kecmanović koji je poveo protiv Grikspora posle taj-brejka.
U drugom setu srpski teniser ispustio je tri brejk lopte, a to je u novom taj-brejku protivnik znao da kazni.
Tokom trećeg seta razmenili su po brejk, da bi potom ponovo odluka pala kao i u prethodna dva seta i ponovo je prevagnulo na stranu Holanđanina.