EURO 2024
Evropsko prvenstvo u fudbalu održava se u Nemačkoj od 14. juna do 14. jula 2024. godine. Sva dešavanja pratite uz Sputnjik sport.
Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija

Orlovi raširili krila protiv Švedske u generalnoj probi pred Evropsko prvenstvo

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je prijateljski meč protiv Švedske u generalnoj probi za Evropsko prvenstvo. Na oproštaju Zlatana Ibrahimovića, Orlovi su u Solni slavili sa 3:0 (1:0) golovima Sergeja Milinković-Savića, Aleksandra Mitrovića i Dušana Tadića. Na golu se odlično pokazao Predrag Rajković.
Po završetku duela Šveđani su napravili ceremoniju u čast odlaska Zlatana Ibrahimovića u penziju.
Stekao se utisak da je Švedska igrala sa većim posedom lopte i sa više šansi (21 šut, devet u okvir gola), ali je Srbija iskoristila svoje prilike, posebno je dobro igrala u drugom poluvremenu i sa pozitivnim osećajem putuje u Nemačku.
Poleteli su Orlovi i raširili krila pred Evropsko prvenstvo, posebno u drugom poluvremenu!
Velike zasluge za ovaj rezultat ima golman Rajković koji je u više navrata spasavao Orlove, a da će Srbija do pobede moglo se naslutiti u 14. minutu kada je Milinković-Savić iskoristio Živkovićevu asistenciju.
Mitrović je u 60. minutu posle uklizvanja digao na 2:0, a Dušan Tadić 10 minuta kasnije zakucao loptu u mrežu desnom nogom i podigao na finalnih 3:0.
Na ovoj utakmici Srbija je igrala sa dvojicom napadača u prvoj postavi, sa Dušanom Vlahovićem i Aleksandrom Mitrovićem. Videćemo da li će to biti recept i za utakmice na Evropskom prvenstvu.
Od prvog minuta igrali su Nemanja Stojić i Filip Mladenović, dok su u nastavku šansu dobili kapiten Tadić, Filip Kostić, Nemanja Gudelj i Luka Jović.
Srbija će prvu utakmicu na Evropskom prvenstvu odigrati 16. juna protiv Engleske u Gelzenkirhenu. Četiri dana kasnije sledi duel sa Slovenijom u Minhenu, a poslednji rival u C grupi biće Danska, 25. juna, takođe u Minhenu.
Inače, čelni ljudi Fudbalskog saveza Srbije (FSS) pred početak utakmice protiv Švedske, uručili su prigodne poklone, dres i zlatnu plaketu, legendi švedskog i svetskog fudbala Zlatanu Ibrahimoviću.
Utakmicu iz Solne ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu uz Sputnjik.
19:49 08.06.2024
87' – Orlovi privode posao kraju
Sada se samo čeka konačni rezultat
19:41 08.06.2024
78' – Velika prednost
Srbija ima veliku prednost i sa pobedom će na Evropsko prvenstvo što je jako dobro za samopouzdanje. Rajković je ponovo odlično odreagovao
19:31 08.06.2024
70' – Tadić za 3:0!
Evo sada novog gola Orlova, Tadić se upisao u strelce posle kontranapada za 3:0! Nekoliko puta je pokušao, a na kraju je desnom nogom zakucao loptu u mrežu!
69' – Nova šansa Vlahovića
Mogla je sada Srbija do 3:0, promašio je Vlahović dobru priliku
19:27 08.06.2024
66' – Vlahović u šansi
Bio je Vlahović u šansi, možda je naš tim mogao i do trećeg gola
19:22 08.06.2024
60' – Mitrović za 2:0!
Majstorski gol Mitrovića, Srbija je podigla prednost na 2:0! Mladenović je poslao loptu po zemlji, a Mitar uklizao i poslao je u mrežu. Potom Tadić i Kostić ulaze u igru
19:21 08.06.2024
59' – Ponovo Rajković
Isak je došao ispred gola, šutirao, a Rajković je odbranio ponovo
19:17 08.06.2024
55' – Brani Rajković
Lindelef je probao glavom posle kornera, brani Rajković
19:15 08.06.2024
51' – Orlovi drže prednost
Srbija vodi, Gudelj je u igri umesto Lukića, a Šveđani su posle izmena još brži u napadu - 0:1
19:08 08.06.2024
46' – Počelo je drugo poluvreme
Novi udarac ka našem golu, brani Rajković - 0:1. Kod Šveđana su u igru ušli Isak i Larson
18:51 08.06.2024
Poluvreme
Posle 45 minuta igre Srbija vodi protiv Švedske 1:0 golom Sergeja Milinković-Savića. Švedska je stvorila više prilika i imala je više loptu u nogama. Švedska je imala 11 šuteva, Srbija dva.
18:49 08.06.2024
45' – Udarac za Pavlovića
Kuluševski je udario Pavlovića u padu, sada naš defanzivac mora da izađe da mu se ukaže pomoć zbog krvarenja iz nosa.
18:38 08.06.2024
37' – Brani Rajković
Elanga je protrčao pored Stojića, ali brani Rajković.
18:30 08.06.2024
30' – Šveđani drže loptu
Igra se isto kao i pre gola naše reprezentacije, Švedska ponovo drži loptu i ima veći posed. Orlovi vode 1:0
18:21 08.06.2024
20' – Vlahović u šansi
Oprobao je Vlahović udarac, lopta je otišla preko gola - ostaje 1:0 za Orlove
18:19 08.06.2024
18' – Srbija vodi!
Gooooool, pogađa Sergej Milinković-Savić glavom, sjajno - 1:0! Živković je centrirao sa desne strane, a Sergej pogodio. Iz prve prave akcije smo postigli gol
18:18 08.06.2024
17' – Nova prilika Švedske
Nilson je probao posle kornera, lopta je otišla malo pored stative - 0:0
18:16 08.06.2024
15' – Kuluševski je probao
Šutirao je, a Rajković odbranio. Nova je to bila šansa za domaći tim
18:15 08.06.2024
13' – Šveđani imaju loptu
Srbija teško dolazi do lopte, Elanga nam pravi probleme svojom brzinom. Ne deluje za sada sve previše optimistično, ali ima vremena da se stvari promene -0:0. Inače, Rajković je na našem golu
18:11 08.06.2024
10' – Korner
Srbija je imala napad preko Živkovića, a potom je usledila kontra posle koje je došlo do kornera. Odbranili smo se