Novak Đoković - Sputnik Srbija

Neuništivi Novak – padao, krvario, „leteo“ i srušio Argentinca za četvrtfinale

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, posle nove epske borbe izborio je četvrtfinale Rolan Garosa pobedom nad Argentincem Franciskom Serundolom rezultatom 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3. Mučila ga je povreda, doživeo je i neprijatan pad, ali posle četiri sata i 37 minuta ponovo je sve prebrodio i slavio.
Fantastično je bilo videti odmornog i spremnog Novaka Đokovića posle maratona u trećem kolu protiv Lorenca Musetija. Već od prvog gema srpski as je stavio Serundolu do znanja da ne želi da komplikuje ovaj meč.
Imao je inicijativu gotovo u svakom gemu, lako je napravio brejk, a kada je počeo da gospodari terenom rutinski je protivniku oduzeo i drugi servis gem.
Argentinac je odlično koristio svoje najbolje oružje odnosno forhend, ali nije dugo vremena bilo potrebno najboljem teniseru sveta da počne da čita gde će otići svaki protivnikov udarac.
Mali problemi viđeni su samo u poslednjem gemu kada je Srbin propustio tri set lopte. Međutim, sa druge strane ni Serundolo nije iskoristio brejk lopte. Posle manje drame prvi reket sveta je prelomio i za 40 minuta osvojio prvi set.
Delovalo je da će ovo biti lak posao za Novaka, ali onda se dogodilo nešto nepredviđeno. Srpski as nezgodno je stao i osetio je bol u kolenu. Morao je da traži medicinski tajm-aut i u nekoliko narednih gemova njegov govor tela ukazivao je na to da i dalje trpi bolove.
Nervirali su ga povreda, teren, nevaspitani navijači pa i njegov tim, ali je uprkos svemu spasavao brejk lopte i ostajao u setu. Sve do 12. gema u kom mu je koncentracija značajno opala, a to je protivnik iskoristio i osvojio je set.
Mučenje se nastavilo i u narednom setu, počeo je bolje da se kreće Novak, ali i dalje nije bilo igre iz prvog seta. Serundolo je koristio sve što mu se daje pa je tako bez velikih problema i u četvrtom setu napravio brejk.
Mogla je situacija da bude i gora po Đokovića jer se teško borio za svaki svoj servis gem, ali na kraju je i jedan brejk Argetincu bio dovoljan da stekne velikih 2:1.
U četvrtom setu protiv Musetija Novak se vratio, ali u ovom to je delovalo gotovo neizvodljivo. Serundolo nije posustajao, a u petom gemu napravio je i brejk koji je vrlo lako mogao da najavi kraj. Ali, nikada ne otpisujte Novaka Đokovića!
Dogodilo se novo buđenje najboljeg tenisera sveta. Publika mu je ponovo dala energiju, a on je zahvalno to prihvatio i vratio brejk. Nova drama dogodila se u desetom gemu kada je Serundolo ima novu priliku da oduzme servis gem Đokovića, ali Srbin to nije dozvolio.
Umesto toga uveo je i ovaj meč u peti set!
Poveo je uz brejk u tom odlučujućem setu i potom nas još jednom zabrinuo. Pao je Novak i to žestoko, sav je bio u šljaci, kolena i laktovi su prokrvarili i protivnik je posle te neprijatne scene vratio brejk.
Ta situacija je sve mogla da promeni, ali umesto toga Novaka je dodatno motivisala da još jednom ustane i napravi novi brejk. Izvodio je neverovatne poteze, gestikulirao letenje na šljaci i posle četiri sata i 37 minuta borbe izborio je četvrtfinale.
Za polufinale srpski as boriće se sa pobednikom duela Kasper Rud - Tejlor Fric.
20:50 03.06.2024
6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3 – Pobeda!!!
Maratonski i prelep poen doneo je Novaku dve meč lopte. Gotovo je!
20:45 03.06.2024
6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 5:3 – Brejk!
Novak pravi čuda! Stigao je dijagonalu mimo zakona fizike i osvojio poen.Imao je protivnik 40:0, a Novak je izborio 40:40. Izborio je Argentinac još jednu gem loptu, ali Novak mu ni to ne dozvoljava da iskoristi.
Usledila je brejk lopta koja je iskorišćena!
20:37 03.06.2024
6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 4:3 – „Leteći Novak“
Neverovatnu lopticu stigao je Serundolo, ali još neverovatniji potez izveo je Novak koji je još jednom pao i počeo da pliva po šljaci. Gem sa nulom!
20:33 03.06.2024
6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 3:3 – Velika drama
Napao je Novak protivnikov servis, bio je blizu i da zapreti, ali na kraju se izvukao argentinski teniser.
20:28 03.06.2024
6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 3:2 – Vodi Novak!
Nije ovo bio lak gem. Pazio se Novak novog pada, protivnik je napadao, ali srpski as je izborio novu prednost.
20:23 03.06.2024
6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 2:2 – Izjednačenje
U gemu u kom se Novak prosuo po terenu Argetinac lako preuzima inicijativu.
20:20 03.06.2024
Žestok pad!
Novak je pao i scena nije bila uopšte prijatna. Prosuo se po šljaci i mogla je ovo da bude mnogo gora povreda...
20:17 03.06.2024
6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 2:1 – Argentinac uzvraća!
Zaplesao je po terenu srpski as u prva dva poena, ali onda se probudio i Argentinac. Prošao je Novaka na mreži i izborio brejk loptu, ali usledila je greška!
Ipak, drop-šot nije prošao i tako je Serundolo dobio novu šansu i nju koristi.
20:10 03.06.2024
6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 2:0 – Brejk za Novaka!
U ritmu je Novak i sada on diktira tempo. Potpuno je preuzeo inicijativu i stigao je do 30:0. Izazvao je srpski as još jednu grešku protivnika i sitgao do tri vezane brejk lopte.
Drugu koristi!
20:06 03.06.2024
6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 1:0 – Siguran start za Novaka
Maestralne poene odigrala su obojica tenisera, ali Novak stiže do prednosti!
19:59 03.06.2024
6:1, 5:7, 3:6, 7:5 – Brejk i set za Novaka!
Posle neverovatnog poena Novak stiže do 30:0 na protivnikov servis. Dobio je naredni, ali je potom pogrešio. Novak je stigao do dve set lopte, ali Serundolo je spasao obe.
Na drugoj strani gem loptu nije iskoristio Serundolo. Zakucao je čist zicer u mrežu argentinski teniser i tako poklonio Đokoviću novu šansu, ali i ona ostaje neiskorišćena.
Narednu koristi!!!
19:49 03.06.2024
6:1, 5:7, 3:6, 6:5 – Važan gem za Novaka!
Velika borba vodila se u ovom gemu. Snažni udarci leteli su sa obe strane, ali Serundolo je bio opasniji i izborio je priliku za novi brejk. Spasava je Novak izaslokm na mrežu koji je mogao da se završi i drugačije...
Napao je protivnika u narednom poenu Đoković i potom skraćenom lopticom osvojio gem!
19:42 03.06.2024
6:1, 5:7, 3:6, 5:5 – Novo izjednačenje
Sa dva odlična i snažna servisa Argetinac je otvorio gem i nastavio je u istom ritmu. Gem sa nulom za Serundola.
19:38 03.06.2024
6:1, 5:7, 3:6, 5:4 – Fenomenalni Novak!
Potpuno se probudio Novak! Pogađa sve same linije, a čak i kada se činilo da je to uradio i protivnik Novak je prekinuo poen i dokazao da je loptica u autu.
Samo jedan poen izgubio je Srbin u ovom gemu!
19:34 03.06.2024
6:1, 5:7, 3:6, 4:4 – Novak se vratio!
Dobro je Novak otvorio gem na servis protivnika, Serundolo je napravio duplu grešku, a onda je posle fenomenalnog ritenra Novak stigao do brejk lopte koju je iskoristio!
19:30 03.06.2024
6:1, 5:7, 3:6, 3:4 – Odličan gem za Novaka
Tri sjajna vinera upisuje Đoković, a potom je jednim odgovorio Serundolo. Snažnim servisom srpski as sprečava probleme u ovom gemu.
19:26 03.06.2024
6:1, 5:7, 3:6, 2:4 – Potvrda brejka
Bez velikih problema uz samo jedan izgubljen poen Serundolo potvrđuje brejk.
19:21 03.06.2024
6:1, 5:7, 3:6, 2:3 – Brejk za Argentinca!
Jako je važno to što srpski teniser u ovim trenucima odlično servira i to mu makar malo olakšava posao. Ono što brine jeste da Novak ne može da stiže neke jače loptice Argetinca i to jasno stavlja do znanja da koleno i dalje nije u redu.
Jedan Serundolov forhend ide u mrežu, ali sa druge strane potom Novakova loptica ide u aut. Do brejk lopte stiže Argentinac izlaskom na mrežu, a onda mu novom greškom najbolji teniser sveta gotovo poklanja brejk.
19:16 03.06.2024
6:1, 5:7, 3:6, 2:2 – Ne odustaje Serundolo
Argetinac nikako ne dozvoljava da Novak zapreti na njegov servis. Osvaja još jedan siguran gem.
19:11 03.06.2024
6:1, 5:7, 3:6, 2:1 – Novak čuva servis
Prelepom paralelom Đoković otvara gem, a protivnik šalje lopticu daleko u aut. Prvi reket sveta potom je poslao silovit servis, ali u narednom poenu ostavlja Argentincu prostora za napad. Takav poklon se ne odbija.
Nije dobro Novak zahvatio bekhend i tako je protivniku poklonio poen, ali onda sledi napad forhendom i osvojen gem.