Kilijan Mbape - Sputnik Srbija, 1920, 03.06.2024
Francuski superstar Kilijan Mbape novi je igrač Real Madrida, saopštio je španski klub koji se pre samo dva dana popeo na krov Evrope 15. put.
Mbape (25) je sa Realom potpisao petogodišnji ugovor.
U Real dolazi kao slobodan igrač, nakon što mu je istekao ugovor sa Pari Sen Žermenom u koji je 2017. godine došao iz Monaka za 180 miliona evra.
Mbape je u dresu Parižana šest puta osvojio francusko prvenstvo i jednom je igrao finale Lige šampiona.
Kilijan je sa reprezentacijom osvojio Mundijal u Rusiji 2018. godine. Na 77 utakmica postigao je 46 golova u nacionalnoj selekciji.
Real je u subotu osvojio rekordnu 15. titulu prvaka Evrope, pošto je u finalu pobedio Borusiju Dortmund 2:0.
Nema dileme da je Real kompletirao senzacionalac transfer i da će imati sve preduslove da nastavi dominaciju na svim frontovima i naredne sezone, jer se Džudu Belingemu, Vinisijusu Džunioru, Rodrigu i ostalima pridružio jedan od najboljih fudbalera sveta.
Saša Ilić - Sputnik Srbija, 1920, 03.06.2024
Srpska legenda uspela da ostvari cilj u Rusiji: „Razmišljao sam o odlasku – sada sam srećan“