Alkaras i Cicipas po „planu i programu“ – kiša i dalje pravi haos u Parizu

© AP Photo / Christophe EnaStefanos Cicipas
Stefanos Cicipas - Sputnik Srbija, 1920, 29.05.2024
Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u treće kolo Rolan Garosa nakon što je u četiri seta pobedio Nemca Danijela Atlmajera – 6:3, 6:2, 6:7, 6:4. Veliki broj mečeva u Parizu prekinut je zbog kiše, a Grk je imao tu „privilegiju“ da završi posao ispod zatvorenog krova. Nešto posle njega u četiri seta posao je završio i Karlos Alkaras.
Španac, koji je prvi favorit za osvajanje trofeja u Parizu, eliminisao je posle 3 sata i 11 minuta borbe Holanđanina De Jonga rezultatom 6:3, 6:4, 2:6, 6:2. Dopustio je Alkaras 176. igraču planete da mu oduzme set, uzeo mu je i brejk na startu četvrtog seta, ali je posle toga Alkaras rutinski završio posao, dopustivši Holanđaninu još samo jedan gem u tom četvrtom setu.
Prvi nosilac na Rolan Garosu će u narednom kolu igrati protiv pobednika meča Korda - Kvon. Alkaras je baš kao i Cicipas igrao pod zatvorenim krovom, dok kiša i dalje organizatorima pravi haos i "kroji" raspored.
Opravdao je deveti reket sveta ulogu apsolutnog favorita u dvoboju sa 83. na ATP rang-listi.
U prvom setu jedan brejk bio je dovoljan Cicipasu da dođe do 6:3, a ključni momenat odigrao se u četvrtom gemu kada je „ukrao“ servis nemačkom teniseru.
Do kraja je Stefanos sebično čuvao sopstveni servis i posle ravno pola sata borbe uspeo je da povede 1:0 u setovima.
U drugom setu Grk je bio još ubedljiviji i sa dva brejka potpuno je razoružao rivala s druge strane mreže.
Već na samom startu stigao je do brejka, usledila je potvrda, a zatim i dupli brejk, da bi na semaforu ekspresno bilo ispisano 4:0 za Grka.
Uspeo je, u tim trenucima, indisponirani Altmajer do kraja seta da se izbori za dva gema.
U trećem je viđena prava drama i velika borba, a najbolje potvrđuje to što nije bilo brejka.
Na kraju je tajbrejk morao da odluči pobednika, a Nemac se bolje snašao u igri nerava i dobio je rezultatom 7:2.
Interesantno je bilo i u četvrtom setu, s obzirom na to da je Danijel Altmajer prvi izborio za brejk i to u sedmom gemu, kada je poveo 4:3.
Servirao je za 5:3, ali je Cicipas uzvratio ekspresno udarac i stigao je do ribrejka – 4:4.
Poveo je zatim deveti teniser planete sa 5:4, da bi u narednom gemu stigao do dve brejk, ujedno i meč lopte i prvu je iskoristio za plasman u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske.
On sada čeka pobednika duela Lorenco Sonego – Žižen Žang.