Novak Đoković - Sputnik Srbija

Francuz pokazao zube Đokoviću – Novak pobedom krenuo u odbranu titule na Rolan Garosu

Novak Đoković, najbolji teniser svih vremena, uspešno je započeo odbranu titule na Rolan Garosu pobedom nad Francuzom Pjer-Igom Erberom.
Đoković je pobedio u tri seta, sa 6:4, 7:6, 6:4, a u narednoj rundi ga čeka Španac Roberto Karbaljes Baena koji je prethodno savladao Konstanta Lesijena.
Đoković je odlično ušao u duel, napravio je brejk na vreme u prvom setu i sigurnom igrom ga završio u desetom gemu.
Odmah posle pauze je napravio brejk, Erber je uzvratio za izjednačenje, nije Đoković uspeo da upiše novi pa je set otišao u taj-brejk.
Đoković se našao na svom terenu, nametnuo je ritam i poveo sa 2:0, a novi taj-brejk, u trećem setu, srpski teniser je sprečio u desetom gemu, iskoristivši prvu brejk, set i meč loptu za konačan kraj teškog duela i plasman u drugu rundu turnira na kom brani titulu.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
23:02 28.05.2024
6:4, 7:6, 6:4 - Kraj! Pobeda Đokovića!
Prvi poen je pripao Novaku, u drugom je usledila razmena koju je Erber okončao forhend paralelom, ali je zatim promašio dva servisa za vođstvo Đokovića od 30:15.
Spektakularnim servisom, uz pomoć podloge, Erber je izjednačio, sapleo se Đoković u narednom poenu pri pokušaju stizanja kratkog voleja pa je Francuz preokrenuo.
Novak je prošetao do klupe da popravi opremu, dobio je zvižduke publike, a on im je zapušio usta forhend paralelom za izjednačenje.
Iz trećeg servisa posle pogođenog vrha mreže Erber je poveo, ali je zatim promašio posle velike borbe na mreži.
Briljantnim klizećim udarcem Đoković je stigao do prve meč lopte koju je i iskoristio zbog duple servis greške rivala.
22:53 28.05.2024
6:4, 7:6, 5:4 - Ubedljiv Novak
Ni promil šanse rivalu da zapreti.
22:50 28.05.2024
6:4, 7:6, 4:4 - Erber odličan
Napao je Đoković drugi servis rivala, ali je Erber imao dobro rešenje na mreži.
Uz pomoć vrha vreme Novak je izjednačio, nije uspeo da vrati naredni forhend, a novim volejem Erber je stekao dve prilike da završi gem.
Uspeo je iz prve.
22:45 28.05.2024
6:4, 7:6, 4:3 - Đoković odbranio servis
Nije bilo sjajno, ali je bilo učinkovito.
22:43 28.05.2024
6:4, 7:6, 3:3 - Erber ubedljiv
Bez izgubljenog poena.
22:39 28.05.2024
6:4, 7:6, 3:2 - Novak siguran
Poveo je Erber sa 30:15, Đoković je preokrenuo i završio gem.
6:4, 7:6 - I drugi set za Novaka!
Otvorio je Novak taj-brejk poenom na servis rivala, usledila su još dva, Erber se upisao u narednom, ali nije dozvolio protivniku da napravi niz i poveo je sa 5:1.
Smanjio je Francuz, ali je zatim Novak stigao do set lopti.
Prvu nije iskoristio, ali drugu jeste!
22:07 28.05.2024
6:4, 6:6 - Novak odveo set u taj-brejk
Pobednik seta će biti odlučen u dodatnom periodu.
6:4, 4:5 - Francuz i dalje kao zid
Ne može Đoković da probije odbranu rivala.
21:50 28.05.2024
6:4, 4:4 - Novak drži egal
Erber je produžio gem, ali bez opasnosti.
21:42 28.05.2024
6:4, 3:4 - I dalje bez šanse za Đokovića
Problemi sa balansom za Đokovića za dve greške, Erber osvaja i treći poen, a potom završava gem.
6:4, 1:2 - Novak propustio brejk šansu
Briljantnim forhendom Đoković je produžio gem, a pasing udarcem i izjednačio na 40:40.
Usledila je repriza za brejk loptu, ali je nije iskoristio pogodivši mrežu iz bekhend paralele.
Kombinacijom servisa i forhenda Erber je poveo i potom završio gem.
21:21 28.05.2024
6:4, 1:1 - Francuz uzvraća!
Agresivni Francuz je stekao dve brejk lopte, a Đoković mu je poklonio brejk već u prvoj prilici.