Povratak na minut pre kraja za novu pobedu

© AP Photo / Darron CummingsBoston Indijana
Boston Indijana - Sputnik Srbija, 1920, 26.05.2024
Košarkaši Bostona savladali su Indijanu u trećem meču finalne serije Istočne konferencije rezultatom 114::111. Brejkom su Seltiksi došli do prednosti od 3:0 i sada im fali samo jedna pobeda za veliko finale.
Punih 15 godina Boston Seltiksi čekaju na NBA titulu, a sada se čini da su joj sve bliže jer i kada deluje da padaju oni se vrate i pobede.
To je bio slučaj i u trećoj utakmici sa Indijanom u kojoj su košarkaši domaćeg tima u jednom trenutku tokom druge deonice imali i velikih plus 18.
Veći deo utakmice Indijana je održavala prednost koja je ibla dvocifrena i u završnici treće četvrtine, ali sve se promenilo na minut i 12 sekundi do kraja kada su se Seltiksi vratili na neverovatan način.
Serijom od 8:0 napravili su preokret i tako slavili, posle dve utakmice na domaćem, i na gostujućem terenu.
Do ove pobede Boston je predvodio Džejson Tejtum sa 36 poena, deset skokova i osam asistencija, a pratio ga je Džejlen Braun sa 24 poena.
Na drugoj strani najviše se istakao Endrju Nembhard sa 32 poena, četiri skoka i devet asistencija.