Novak Đoković - Sputnik Srbija

Novak se vratio sa ivice pa izgubio u Ženevi – srpski as i dalje bez finala ove godine

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, poražen je u polufinalu turnira 250 serije u Ženevi od Tomasa Mahača rezultatom 6:4, 0:6, 6:1. Srpski as se mučio u prvom setu kao i na startu drugog, ali je ipak uspeo da se vrati u meč. Međutim, u odlučujućem setu suviše je prepustio da protivnik diktira tempo.
Prvi gem ukazivao je na veliku borbu. Čak 11 minuta bilo je potrebno Novaku Đokoviću da povede protiv upornog Tomasa Mahača, ali posle toga je ubrzao ritam, napravio brejk i činilo se da sve teče po planu za najboljeg tenisera sveta.
U trenutku kada je Novaku zasmetalo Sunce saznali smo da očigledno nešto nije u redu. Srpski as ljutito je poručio: Šta će još da se desi?“. Potom su se videli i još neki signali ka boksu koji su ukazivali na to da se srpski as sa nečim muči.
Mahač je znao da iskoristi situaciju i uspeo je da se potpuni vrati u meč. Ne samo da je preokrenuo već je osvojio pet vezanih gemova i tako stigao do prvog seta.
Tokom nekoliko poena u završnici seta dodatno je zabrinuo Novakov govor tela jer je u pojedinim trenucima srpski as samo ostao da stoji bez da krene na lopticu. Na pauzi je usledila pomoć od medicinskog tima, a potom je na samom startu drugog seta delovalo da je čak i povratio pored terena.
Posle te situacije sve se promenilo. Iako je i u narednim minutima najbolji teniser sveta izgledao iscrpljeno i loše uspeo je da niže poene i napravio je brejk.
Usledilo je Novakovo crtanje po terenu koje je protivnika ostavilo bez rešenja i ideje za povratak. I dalje se na licu srpskom asa videlo da nije dobro, ali on je samo nastavljao da udara,čini se sve agresivinije, i tako je do odlučujućeg seta stigao za 29 minuta i to bez izgubljenog gema.
Jasno je bilo da Mahač neće tek tako otići sa terena i da će buđenje morati da usledi, a ono se i dogodilo u trećeg gemu trećeg seta kada je Čeh napravio brejk. Nikako to nije bio dobar znak što se potom i dokazalo u gemovima koji su usledili.
Srljao je Novak, pravio netipične greške, previše je rizikovao i sve je to pomagalo Mahaču koji je uz to igrao dosta dobro. Samo jedan gem na krjau je češki teniser prepustio najboljem teniseru sveta u setu odluke.
Tako je za Novaka završen turnir koji je služio kao dodatna priprema za Rolan Garos, a pravog srpskog asa trebalo bi da vidimo na pariskoj šljaci za koju već dugo najavljuje da tempira glavnu formu.
16:48 24.05.2024
4:6, 6:0, 1:6 – Kraj!
Sada Novak maksimalno ubrzava ritam i osvaja prva dva poena, a onda posle sjajnog servisa i treći. Potom srpski as pravi duplu servis grešku,a onda je odlično riternirao protivnik. Sa 40:0 dopustio je Novak da gem dođe do 40:40.
Upisao je bekhend viner koji mu donosi novu brejk loptu, ali onda ponovo greši. Usledio je as, ali ni to ne pomaže. Mahač stiže do meč lopte i nju koristi.
16:43 24.05.2024
4:6, 6:0, 1:5 – Novak na ivici poraza
Napao je Novak servis protivnika, uspeo je da se odbrani i posle dva smeča protivnika i ostane u tom poenu, ali Mahač je izborio gem loptu. Rizikovao je potom prvi reket sveta, izašao je na mrežu i uspeo je da skrati lopticu i stigne do izjednačenja.
Ipak Čeh stiže do gema i potvrđuje i drugi brejk.
16:36 24.05.2024
4:6, 6:0, 1:4 – Dupli brejk za Čeha!
Odlično češki teniser gradi poen i osvaja ga lobom, a onda stiže Novakov odgovor ubitačnim forhendom. Nažalost, Novaku ne prolazi potom drop-šot. Još jedan bekhend ulazi u mrežu i to je nova brejk šansa za protivnika.
Odlično je Novak servirao i spasao je tu brejk loptu, ali koristi drugu Mahač.
16:31 24.05.2024
4:6, 6:0, 1:3 – Potvrda brejka za Čeha
Još jedan bekhend nije poslušao najboljeg tenisera sveta jer je ostao u mreži, a za njim i još jedan, treći u poslednjih nekoliko minuta. Sa druge strane, forhend sluša odlično i donosi mu poen odmah iz riterna.
Posle Mahačevog auta Đoković stiže do 30:30,a onda snažno napada srpski as i ovoga puta bekhend ulazi u teren što mu donosi brejk loptu. Međutim, ponovo je jedan ostao u mreži.
Na kraju Čeh ipak potvrđuje brejk.
16:24 24.05.2024
4:6, 6:0, 1:2 – Brejk za Mahača
Nije najpametnije ređao udarce srpski as, lako je Tomas stigao na skraćenu lopticu i poveo sa 30:0. Dobar servis doneo je Novaku poen, a onda Mahačov udarac ostaje u mreži. Međutim, imao je zicer srpski as koji nije iskoristio i bila je to poklon brejk lopta za protivnika.
A onda mu je autom iz bekhenda Novak i poklonio brejk.
16:21 24.05.2024
4:6, 6:0, 1:1 – Izjednačenje
Posle sedam vezanih gemova Mahač prekida Novakov niz i stiže do izjednačenja u odlučujućem setu.
16:16 24.05.2024
4:6, 6:0, 1:0 – Vođstvo za srpskog asa u trećem setu
Nije početak trećeg seta bio idealan, ali imao je Novak zicer i forhendom je izborio gem loptu koju i koristi.
16:10 24.05.2024
4:6, 6:0 – Novak se vraća!
Na vreme prvi reket sveta kreće na skraćenu loptu i dobija poen, a potom dekocentrisani protivnik upisuje novu grešku. Do tri set lopte stigao je Novak i iskoristio je drugu!
16:05 24.05.2024
4:6, 5:0 – Tri spasene brejk lopte
Ponovo je srpski as počeo da se muči, a Mahač se trudi da to iskoristi. Nije mu Novak dao da iskoristi tri brejk lopte! Izgradio je potom odličan poen i stigao je do gem lopte i asom je koristi.
15:59 24.05.2024
4:6, 4:0 – Novi brejk!
Odmah je Đoković napao i ovaj servis Čeha, a potom je protivnik poklonio poen druplom servis greškom. Tomas šalje i forhend u mrežu i Novak stiže do dve brejk lopte. Prvu nije iskoristio, ali drugu jeste!
15:55 24.05.2024
4:6, 3:0 – Srpski as potvrdio brejk
Iako je Mahač otvorio gem sa 30:0, Đoković se vratio i potvrdio brejk.
15:54 24.05.2024
Ne deluje dobro...
15:51 24.05.2024
4:6, 2:0 – Novak pravi brejk!
Svom snagom je srpski as raspalio po riternu forhendom, a onda još jednim stiže do izjednačenja u gemu odnosno 30:30. Sačekao je i jednu grešku protivnika i stigao je do brejk lopte!
Nije iskoristio nju, ali je Mahač ponudio još jednu priliku koju Srbin koristi!
15:47 24.05.2024
4:6, 1:0 – Novak osvaja gem
Prvi reket sveta dobro je otvorio drugi set, osvojio je i jedan sjajan poena, ali i dalje ne deluje dobro! Došao je do gema i ipak dobro otvorio set.
15:43 24.05.2024
Novaku se ukazuje pomoć!
Srpski as se ne oseća dobro i sa njim je medicinski tim koji mu ukazuje pomoć.
15:40 24.05.2024
4:6 – Novak izgubio set!
Novak je dobro napao u prvom poenu, ali onda je samo stao u jednom trenutku. Ne deluje srpski as da se dobro oseća i to se jasno odražava i na meč. Loptice idu aut, Mahač stiže do set lopti i prvu koristi.
15:36 24.05.2024
4:5 – Mahač će servirati za set!
Uspeo je Novak dobrim servisima da osvoji poene, ali napravio je laku i jeftinu grešku zbog koje je protivnik dobio priliku da napravi brejk. Ponovo je servisom spasava Đoković, ali još jednom donosi nepromišljenu odluku i šalje loš drop-šot.
Drugu brejk loptu Mahač koristi.
15:30 24.05.2024
4:4 – Novak mora sve ispočetka
Sjajan poen sa puno dobrih udaraca pripao je češkom teniseru posle Novakove greške iz bekhenda. Pomogao je srpskom asu protivnik duplom servis greškom, a onda Đoković pogađa forhend koji mu donosi novu priliku za brejk.
Svom snagom napao je Mahač i rizik mu se isplatio. Asom stiže Čeh do izjednačenja.
15:22 24.05.2024
4:3 – Mahač vraća brejk!
Traži Novak način da skrati svaku razmenu, a onda odgovara na protivnikov drop-šot dubokim bekhendom koji Mahač ne vraća. Zasmetalo je Novaku i SUnce pa je poručio „Šta sve može da se desi“?. Očigledno je da se srpski as muči sa pojedinim segemntima, ali i dalje nije poznato šta mu tačno smeta.
Ovakav pad koncentracije i neraspoloženje rezultirali su brejk loptom za protivnika i on je koristi!
15:17 24.05.2024
4:2 – Smanjuje Mahač
Počeo je da sluša i forhend srpskog asa kojim upisuje novi viner, ali usledila je i greška. Malo je falilo da uđe još jedna odlična forhend paralela, ali ona je ostala u mreži.
Još jedna Đokovićeva greška donela je dve gem lopte Mahaču, a onda je lošim riternom olakšao protivniku posao.