Ostali reemiteri

Srbi briljiraju pred Evropsko prvenstvo – Mitar i SMS za titulu!

© FAYEZ NURELDINEAleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 11.05.2024
Kakva utakmica Aleksandra Mitrovića i Sergeja Milinković-Savića u Saudijskoj Arabiji. U duelu Al Hilala protiv Al Hazema Mitrović je dao dva gola, a SMS upisao gol i asistenciju.
Hilal je ubedljivom pobedom nad ekipom Hazema pred svojim navijačima (4:1) i zvanično obezbedio titulu šampiona Saudijske Arabije, ukupno 19. u istoriji.
Prvo je Mitrović dao gol u 15. minutu iz penala, zatim u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena pogodio na Sergejevu asistenciju, da bi u šestom minutu nadoknade prvog dela igre i sam Sergej dao gol.
Zaista momci briljiraju u susret Evropskom prvenstvu.
Posebno selektora Dragana Stojkovića Piksija može da raduje akcija kod gola Al Hilala kada je Sergej proigrao Mitrovića, pa samo možemo da se nadamo da će tako sarađivati i u dresu reprezentacije.
Mitrović je ovako stigao do svog 24. gola u ligi Saudijske Arabije.
Sve to sa tribina gledao je Brazilac Nejmar u društvu svojih najmilijih i uživao.
Mitroviću je ovo treća titula, nakon što je bio šampion Srbije sa Partizanom i Belgije sa Anderlehtom, a Sergeju prva u karijeri.