Lajović eliminisan u Rimu – pao je na ispitu čvrstine živaca u „ludom“ meču

© AP Photo / Radivoje PavicicDušan Lajović
Dušan Lajović - Sputnik Srbija, 1920, 11.05.2024
Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je sa mastersa u Rimu jer je bolji od njega bio Argentinac Sebastijan Baes sa 2:0 - 7:6, 7:6.
Očigledno srpski teniser nije imao dovoljno snažne živce za najvažnije momente, odnsono dva taj-brejka. U prvom taj-brejku bilo je 7:3 za Baesa, a u drugom 8:6. Težak poraz u drugom kolu mastersa u Rimu.
Duci je u prvom setu dva puta imao prednost brejka, ali je oba puta dopustio protivniku da se vrati u igru, da uđe u taj-brejk i tamo dođe do prvog seta.
Drugi set je bio još neverovatniji, viđeno je čak osam brejkova! Opet se ispostavilo da će se rešavati set u taj-brejku i ponovo je Argentinac imao bolje živce.
Neverovatno...
Lajović je u drugom setu imao prednost od 5:3 i servis gem za izjednačenje u setovima što nije uspeo da materijalizuje. Baes je napravio preokret do rezultata 6:5 i servisa za pobedu, koji nije uspeo da realizuje, pa je meč ponovo otišao u taj-brejk, u kojem je Baez došao do pobede.
Baes će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz duela Luka Nardi - Holger Rune.
Masters u Rimu igra se za nagradni fond od 7.877.020 evra.