Nikola je izborio pravo na popravni

© AP Photo / Darko BandicNikola Milenković
Nikola Milenković - Sputnik Srbija, 1920, 10.05.2024
Fudbaleri Fiorentine među kojima je i Nikola Milenković, srpski reprezentativac, plasirali su se u finale Lige konferencija posle pobede nad Klubom Brižom ukupnim rezultatom 4:3 u dva meča. Biće to nova prilika za „Violu“ koja je prošle godine poražena u bori za trofej u ovom takmičenju.
U prvoj utakmici goleada i tesna pobeda Fiorentine od 3:2, a u drugoj samo po jedan gol na obe strane. Nerešen rezultat bio je dovoljan italijanskom klubu protiv Briža za novo evropsko finale.
U 20. minutu poveo je klub iz Belgije golom Vanakena, a potom je tek u 85. minutu mrežu uspeo da zatrese Beltran za 1:1.
Od početka do kraja meča na terenu je bio i Nikola Milenković koji na sajtu „Sofakor“ dobio ocenu sedam.
„Viola“ je i prošle godine igrala finale Lige konferencija, ali tada je slavio Vest Hem. Ove godine fudbaleri Fiorentine boriće se sa Olimpijakosom koji je eliminisao Aston Vilu.
Imaju fudbaleri Fiorentine lepu šansu da sezonu završe sa trofejem, a to je trenutno i primarni cilj s obzirom da su u Seriji A tek na devetom mestu tabele.
Na putu do finala italijanski klub eliminisao je Makabi Haifu i Viktoriju Plzen.
Finale Lige konferencija na programu je 29. maja u Atini.