Nemogući Leverkuzen! Miletova Roma bila blizu produžetaka – ali se sama saplela

© AP Photo / Alessandra TarantinoMile Svilar
Mile Svilar - Sputnik Srbija, 1920, 09.05.2024
Fudbaleri Bajer Leverkuzena prave čuda ove sezone na svim poljima, a sada su uspeli da se izvuku iz jako teške situacije. Uspeli su da uđu u finale Lige Evrope, ali čak i da ponovo ostanu neporaženi jer su dali gol u 97. minutu za 2:2!
S obzirom na to da je Leverkuzen dobio prvi meč sa 2:0, čak je i poraz od 1:2 bio dovoljan da uđe u finale gde će igrati protiv Atalante. Ali, pobrinuo se nemački tim čak i da ne izgubi na ovoj utakmici i ostane neporažen ove sezone.
Tako su sada stigli i do večnog rekorda nepobedivosti koji sada iznosi 49, pošto je Leverkuzen prestigao Benfiku (48).
Sezona za pamćenje!
Strelac za 2:2 bio je Josip Stanišić u 97. minutu utakmice.
Srpski golman Mile Svilar bio je izuzetan na golu Rome, ali je Đanluka Manćini u 82. minutu postigao autogol i tako srušio nade Vučice.
Ušla je Roma sa dva gola zaostatka, povela sa 2:0 preko Paredesa u 43. i 66. minutu (oba gola iz penala), ali se Leverkuzen po ko zna koji put ove sezone na neverovatan način izvukao.
Leverkuzen kao novi šampion Nemačke igra impozantnu sezonu!
U drugom polufinalu Atalanta je savladala Marselj sa 3:0 i tako overila plasman u finale.
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 09.05.2024
Jokićev uspeh „iz prve ruke“: Amerikanci su malo „umorni“ od MVP Nikole – žele domaće igrače