Dortmund - Sputnik Srbija

Fortuna uz Dortmund za finale Lige šampiona – PSŽ pogađao prečke i stative

Fudbaleri Borusije Dortmund prvi su finalisti Lige šampiona, nakon što su i u revanš meču pobedili Pari Sen Žermen identičnim rezultatom 1:0 (0:0). Gol odluke postigao je Mats Humels u 50. minutu. „Milioneri“, koji su preživeli dve prečke i dve stative Parižana, čekaju pobednika dvoboja Real – Bajern, koji se igra u sredu od 21 čas u Madridu.
Finale je 1. juna na kultnom Vembliju. Tok susreta mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik u tekstualnom prenosu.
Posle uspavljujućeg prvog poluvremena u kom su mreže mirovale, usledio je vrhunski fudbal i pregršt prilika na obe strane. Na kraju će se ispostaviti da će Fortuna biti naklonjena Dortmund, koji je preko Humelsa uspeo da matira Đanluiđija Donarumu u 50. minutu, dok su s druge strane, pucale prečke i stative Kobelovog gola, ali se mreža nije zatresla!
Izabranici Luisa Enrikea koji su jurili gol zaostatka iz prvog meča sa Vestfalena krenuli su silovito od starta drugog poluvremena. Zair-Emeri uzdrmao je stativu Kobelovog gola sa dva metra...
I kao što to obično biva u fudbalu, nepunih tri minuta kasnije na semaforu je pisalo 0:1! Koban po domaćina bio je Mats Humels, koji se najbolje snašao u petercu Pari Sen Žermena i glavom je loptu smestio u mrežu posle savršenog centaršuta iz kornera.
Usledila je totalna ofanziva "pariskih svetaca". Jurišali su na sve ili ništa, nizale su se šanse, Mbapea, Vitinje, ali lopta jednostavno nije htela u gol. Prvo je Mendeš u 61. minutu pogodio stativu, da bi Kilijan Mbape i Vitinja u rasponu od 120 u dva navrata uzdrmali prečku Kobelovog gola.
Tada je bilo jasno da je Fortuna ove noći na strani "milionera" koji su se i drugi put u šest dana radovali posle dvoboja sa Pari Sen Žermenom i zaigraće u finalu Lige šampiona 1. juna na Vembliju.
Da li će im protivnik biti Real Madrid ili Bajern Minhen, biće poznato u sredu posle 23 časa.
Dragan Stojković Piksi - Sputnik Srbija, 1920, 07.05.2024
Englezi bacili Piksiju rukavicu u lice: Najgori selektor na Evropskom prvenstvu
22:52 07.05.2024
94' - KRAJ! Dortmund je u finalu LŠ
Borusija je pobedila Pari Sen Žermen i u revanšu rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je Mats Humels.
22:49 07.05.2024
90' - Još četiri minuta
Toliko još će se igrati na Parku Prinčeva.
22:46 07.05.2024
88' - Bomba Vitinje i nova prečka!
Portugalac je raspalio po lopti izvan šesnaesterca, Kobel je samo pogledom ispratio loptu koja je uzdrmala prečku! Dve prečke i dve stative imao je Pari Sen Žermen samo u drugom poluvremenu.
22:44 07.05.2024
86' - Prečka Mbapea!
Neverovatno kako Pari Sen Žermen nije uspeo da izjednači. Kilijan je sa šest metara pogodio prečku Dortmundovog gola.
22:41 07.05.2024
83' - Markinjos pored gola
Kakva prilika za Pari Sen Žermen koji svim snagama pritiska Dortmund. Pokušao je Brazilac Markinjos glavom sa pet metara i lopta je prošla pored gola.
22:35 07.05.2024
77' - Gol, ipak ne - ofsajd!
Humels je po drugi put zatresao mrežu iz peterca, ali je sudija odmah pokazao da je bio u ofsajdu.
22:31 07.05.2024
73' - Nemoć Mbapea
Lansirao je loptu visoko iznad gola, čime je oslikao sopstvenu nemoć, kao i nemoć PSŽ-a.
22:23 07.05.2024
65' - Penal! Ipak, ne, slobodan udarac!
Pokazao je prvo Orsato na jedanaesterac posle prekršaja Humelsa nad Dembeleom, da bi Italijan brzo promenio odluku i "izvukao" prekršaj na samu liniju.
22:21 07.05.2024
63' - Barkola i Asensio na terenu
Asensio je zamenio Ruiza, umesto Gonsala Ramoša ušao je Barkola.
22:19 07.05.2024
61' - Nova stativa PSŽ-a!
Nuno Mendeš je uzdrmao desnu stativu! Druga stativa Pari Sen Žermena za 10ak minuta u drugom poluvremenu.
22:18 07.05.2024
60' - PSŽ zamalo izjednačio
Gonsalo Ramoš je šutirao sa 12 metara, lopta je prošla tik iznad prečke Kobelovog gola.
22:13 07.05.2024
56' - Adejemi završio meč
Legenda Dortmunda Marko Rojs je u igri. Nemac će na kraju sezone napustiti Borusiju.
22:08 07.05.2024
50' - GOOOL! Šok u Parizu
Vodi Dortmund golom Matsa Humelsa! Iskusni defanzivac se najbolje snašao posle centaršuta iz kornera i glavom je zakucao loptu sa pet metara u mrežu Pari Sen Žermena.
22:06 07.05.2024
47' - Stativa!
Mogao je PSŽ do vođstva. Nestvarno je kako je Zair Emeri pogodio stativu sa dva metra...
22:03 07.05.2024
46' - Počelo je drugo poluvreme
Pari Sen Žermen mora da krene po gol, kako bi nadoknadio zaostatak iz prvog meča.
21:47 07.05.2024
45+1' -Poluvreme
Miruju mreže, Danijele Orsato odsvirao je kraj prvog poluvremena.
45' - Još minut
Veliku šansu imao je Pari Sen Žermen, a završila se samo kornerom.
21:43 07.05.2024
42' - Bomba Vitinje
Raspalio je Portugalac sa preko 20 metara, na mestu je Kobel!
21:36 07.05.2024
35' - Adejemi u šansi
Pretrčao je brzonogi Karim Adejemi preko pola terena, izbio pred Donarumu koji je uspeo da mu odbrani udarac.
21:32 07.05.2024
31' - Dembeleeee
Najbolju priliku na meču propustio je Francuz. Iskosa s desne strane šutirao je, slabijom desnom nogom, ali visoko preko gola.