Mesijeva „petica“ za desetku /video/

© AP Photo / Lynne SladkyLionel Mesi
Lionel Mesi - Sputnik Srbija, 1920, 05.05.2024
Lionel Mesi, proslavljeni argentinski fudbaler, režirao je spektakularni preokret u meču Intera iz Majamija i Njujorka u MLS ligi. Argentinac je upisao čak pet asistencija, a njegov tim na kraju je slavio rezultatom 6:2.
Neverovatnu partiju prikazao je Lionel Mesi koji je još jednom pokazao da osim veličanstvenih golova zna da deli i veličanstvene asistencije.
Proslavljeni Argentinac postao je prvi igrač u istoriji MLS lige koji je na jednom meču upisao pet dodavanja.
Inter iz Majamija gubio je posle prvih 45 minuta igre, jer je u 30. minutu Dante Vanzeir postigao gol za 1:0.
Drugo poluvreme bilo je kao potpuno druga utakmica. U 48. minutu Matijas Rohas zatresao je mrežu posle Mesijeve asistencije, da bi posle nepuna dva minuta Argentinac i sam postigao gol za preokret.
U 62. minutu loptu je ponovo dodao Mesi i to ponovo Rohasu za velikih 3:1, ali ni to nije bio kraj. Sedam minuta kasnije gol upisuje Suares na novu asistenciju neverovatnog Lea. Ista scena viđena je još i u 75. odnosno 81. minutu.
Suares je postigao het-trik, a neverovatni Mesi sa druge strane meč je završio sa golom i pet asistencija i zato je potpuno zasluženo dobio ocenu deset na sajtu „Sofaskor“.
Za konačnih 6:2 pogodio je iz penala Emil Forsberg.