Zvezda je sedmi put uzastopno šampion Srbije!

© Sputnik / Lola ĐorđevićFudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde - Sputnik Srbija, 1920, 02.05.2024
Fudbaleri Crvene zvezde sedmi put uzastopno osvojili su Superligu Srbije.
Zvezdi je, posle poraza Partizana od Vojvodine, bilo neophodno da na svom terenu spreči trijumf gostujuće ekipe TSC.
Zvezda ništa nije prepustila slučaju, ostvarila je pobedu rezultatom 2:1 po veoma lošem i kišovitom vremenu.
Igračima obe ekipe je trebalo vremena da se prilagode uslovima za igru pa je poluvreme završeno bez golova.
Deset minuta po povratku na teren sa velikog odmora Zvezda je povela, sjajno je centrirao Im Bom Hvang iz kornera, a odlično se snašao u kaznenom prostoru rivala Piter Olajinka i glavom je prosledio loptu u mrežu.
Radost domaćih je trajala svega pet minuta, u 60. je odličan kontranapad izvela ekipa TSC, a egzekutor je, na asistenciju Aleksandra Ćirkovića, bio Ivan Milosavljević.
Otvorili su se gosti, napadali su u narednom periodu, ali bez uspeha, Zvezda je u 75. minutu preko Šerifa Endiajea povela sa 2:1 i time obezbedila i pobedu, ali i novu, sedmu uzastopnu šampionsku titulu, ukupno 35.
Tome je kumovao i poraz Partizana od Vojvodine pa je fudbalsko prvenstvo Srbije, bar kada je šampion u pitanju, završeno već u 33. kolu.