Bajern Minhen - Real Madrid - Sputnik Srbija

Trenutak magije, blickrig, dva penala – Bajern i Real priredili spektakl u Minhenu

U prvoj polufinalnoj utakmici Lige šampiona viđen je sjajan obračun između Bajerna iz Minhena i Real Madrida, a sve je završeno uzbudljivim remijem – 2:2 (0:1). Duel ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Bajern je bolje otvorio utakmicu, stvorio je nekoliko jako dobrih šansi, između ostalog i Liroj Sane nije bio precizan.
Ono što Bajern nije iskoristio jeste Real Madrid u 24. minutu. Video je Minhen trenutak magije kada je Toni Kros proigrao Vinisijusa Žuniora na vrhunski način, a ovaj odradio posao do kraja i odveo Kraljevski klub u prednost.
U pojedinim momentima prvog poluvremena delovalo je da Real drži loptu i potpuno diktira ritam utakmice, a na pauzu između dva poluvremena gosti su otišli sa 1:0.
Ipak, u nastavku je došlo do velike promene situacije, usledio je pravi blickrig.
Bajern je u samo nekoliko minuta uspeo da preokrene. Prvo je Sane posle sjajne akcije pogodio u 53. minutu, a samo četiri minuta kasnije Kejn je dao gol sa bele tačke za potpuni preokret.
Ipak, kako je Bajern došao u prednost, tako je Real vratio meč u egal. Vinisijus Junior je pogodio sa bele tačke u 83. minutu.
Šta nas tek čeka u revanšu 8. maja u Madridu?
22:51 30.04.2024
KRAJ
Na kraju 2:2
22:41 30.04.2024
82' – Izjednačenje - 2:2!
Penal za Real Madrid izveo je Vinisijus Junior i pogodio je sa bele tačke za 2:2
22:24 30.04.2024
66' – Velika šansa za Kejna
Mogao je Bajern do 3:1, pokušaj Kejna prošao je tik pored stative - ostaje 2:1
22:14 30.04.2024
57' – Preokret Bajerna!
U samo par minuta potpuni preokret, sada je pogodio Kejn sa bele tačke - 2:1! Sjajan posao odradio je Musijala, a Vaskes je napravio prekršaj
22:11 30.04.2024
53' – Sane izjednačuje na 1:1
Strašna solo-akcija i lep pogodak Liroja Sanea za poravnanje rezultata
22:09 30.04.2024
50' – Brani Nojer
Kakva šansa za Real! Kros se našao u prilici, lepo je šutirao, ali je Manuel Nojer odlično odreagovao. Ostaje 0:1
22:04 30.04.2024
46' – Počelo je drugo poluvreme
Startovalo je drugo poluvreme na Alijanc areni, videćemo koliko će Bajern rizikovati i napasti goste ili će igrati taktičnije
21:50 30.04.2024
Poluvreme
Posle 45 minuta igre rezultat je 1:0 za Real Madrid. Jedini gol dao je Vinisijus u 24. minutu
21:46 30.04.2024
44' – Loš udarac Rodriga
Imao je Rodrigo šansu na drugoj strani iz slobodnog udarca, ali je pogodio živi zid - 0:1
21:43 30.04.2024
42' – Šansa za Bajern
Očekivali su navijači Bajerna gol, imali su Bavarci slobodan udarac, izveo ga je Hari Kejn, a lopta je prošla malo pored stative - 0:1
21:33 30.04.2024
31' – Gosti diktiraju ritam
Real vodi, Real drži loptu i diktira ritam utakmice. Može se reći da dominira u pojedinim momentima posle početnih napada Bajerna
21:24 30.04.2024
24' – Real vodi 1:0
Vinisijus Žunior dovodi Real u prednost, fantastična asistencija Krosa
21:13 30.04.2024
11' – Musijala
Musijala je pokušao sa levom nogom, ali je prebacio gol
21:07 30.04.2024
5' – Kejn
Probao je Bajern sa opasnim napadom, Kejn se oprobao, ali ostaje 0:0
21:01 30.04.2024
1' – Počela je utakmica
Startovao je duel Bajerna i Reala
14:59 30.04.2024
Dobro došli
Poštovani čitaoci Sputnjika, dobro veče i dobro došli na tekstualni prenos utakmice Lige šampiona koja se igra između Bajerna iz Minhena i Real Madrida. Duel startuje od 21 čas.