Alkaras i Siner pobedili – ali su se pošteno namučili

© AFP 2023 / VALERY HACHEJanik Siner
Janik Siner - Sputnik Srbija, 1920, 30.04.2024
Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u četvrtfinale mastersa u Madridu pošto je posle preokreta savladao Rusa Karena Hačanova rezultatom 2:1 (5:7, 6:3, 6:3) za dva sata i 12 minuta. Sa druge strane, španski teniser Karlos Alkaras savladao je Jan-Lenarda Štrufa sa 2:1 (6:3, 6:7, 7:6) i tako zakazao duel protiv Rusa Andreja Rubljova.
Hačanov je prvi set osvojio tako što je napravio brejk kod rezultata 5:5 i zatim ga potvrdio na svoj servis.
Siner je u drugom setu napravio brejk odmah na startu i to mu je bilo dovoljno da izbori treći, odlučujući set. Italijan je u trećem setu dva puta oduzeo servis Rusu i tako stigao do pobede.
Rival Sineru u četvrtfinalu biće pobednik meča Kasper Rud (Norveška) - Feliks Ože-Alijasim (Kanada).
Ranije je Ćerundolo nadigrao Aleksandra Zvereva sa 2:0 - 6:3, 6:4.
A, prava drama viđena je između Alkarasa i Štrufa.
Alkaras će posle pobede u taj-brejku trećeg seta u narednoj rundi igrati protiv Rusa Andreja Rubljova što obećava sjajan meč.
Mora se reći da je Karlitos počeo duel protiv Nemca sa poljuljanim samopouzdanjem, dopustio je protivniku brejk-lopte, a kada je uspeo da ih spase, od tog momenta je meč krenuo u njegovu korist.
Počeo je Karlitos da igra bolje sa sve steznikom na desnoj ruci, napravio je brejk i dobio prvi set sa 6:3.
Potom je dopustio Štrufu da se vrati u meč tako što je izgubio taj-brejk drugog seta, ali je na oduševljenje domaćih navijača Alkaras dobio taj-brejk trećeg seta.
Na kraju možemo da konstatujemo da su i Siner i Alkaras pobedili u Madridu, ali nisu baš briljirali.