Furiozni Hamad „okrenuo“ Francuza i ostao u igri za Madrid

© Sputnik / Lola ĐorđevićHamad Međedović
Hamad Međedović - Sputnik Srbija, 1920, 22.04.2024
Srpski teniser Hamad Međedović pobedio je na startu kvalifikacija za Masters u Madridu Francuza Iga Gastona posle preokreta, rezultatom 4:6, 6:3, 6:1.
Francuz nije je uspeo da opravda ulogu blagog favorita, s obzirom na to da je 35 pozicija bolje rangiran od talentovanog Novopazarca, dok je Hamad vasrksao poput Feniksa iz pepela i uspeo je na furiozan način da preokrene rezultat i domogne se narednog kola kvalifikacija.
Hamad je solidno otvorio meč koji je trajao 101 minut, uspeo je da osvoji servis gem, da bi se u narednom izborio za dva poena.
Ipak, već u trećem gemu Gaston je uspeo da dođe do brejka. U narednom se Hamad izborio za brejk loptu, ali je Francuz nanizao tri poena i poveo je sa 3:1.
Kako do kraja uvodnog seta nije bilo brejka, tako je Igo Gaston rešio set u svoju korist 6:4 posle 39 minuta borbe.
Sličan scenario viđen je u drugom setu, gde je francuski teniser, inače 95. reket planete, uspeo da „ukrade“ servis Međedoviću u petom gemu – 3:2.
Ali, onda su počele stvari da se menjaju na madridskoj šljaci. Prvo je Hamad uzvratio udarac ribrejkom, i nanizao je naredna tri gema, ukupno četiri!
Sve to bilo je više nego dovoljno da uzme set i stigne do izjednačenja - 6:3.
A, onda se Novopazarac razgoropadio u odlučujućem setu u kom je doslovce "pregazio" iskusnijeg rivala.
Nizali su se brejkovi u režiji srpskog tenisera. Već u prvom gemu oduzeo je rivalu servis, usledila je potvrda brejka. Na novi brejk čekalo se do petog gema - 1:4, a onda još dva laka gema za Međedovića koji će u narednom kolu igrati Argentinca Komesane.