Aleksandar Katai - Sputnik Srbija

Zvezda posle preokreta iz penala „slomila“ Partizan za „plus 10“!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su posle preokreta Partizan - 3:2 u 173. derbiju, a heroj je bio Aleksandar Katai koji je realizovao penal u 99. minutu. Još jedan dobar derbi odigrali su crveno i crno-beli, bilo je golova, prekida, a nadoknada je bila čak 15 minuta, igralo se 21! Zvezda je posle prvog kola plej-ofa odmakla na „+10“ Partizanu.
Pet golova videli su ljubitelji fudbala u večitom derbiju koji je trajao nestvarnih 111 minuta!
Stiče se utisak, opravdano zbog čak tri prekida prouzrokovana dimnim bombama od kojih se stvarala zavesa na Marakani i glavni sudija je bio primoran da u više navrata prekida 173. večiti derbi.
Krenulo je otvoreno i ultra-ofanzivno. Dve šanse već u prvom minuta za Partizan. Prvo Severina, a onda i Samed Baždar, čiju je loptu praktično "iz gola" izvadio sjajni Glazer.
Uzvratila je ubrzo Zvezda preko Šerifa, Bukarija i Ivanića, ali je prvi gol u meču postigao Samed Baždar. Partizanov biser stigao je do prvenca u večitim derbijma, a igrao se 11 minut, kada je sjajno reagovao glavom na drugoj stativi i uspeo da pošalje loptu u mrežu.
Šok na Marakani!
Ali, nije se dugo čekalo na odgovor Zvezde, koja je bila apsolutni favorit pre početka susreta. Što zbog domaćeg terena, što zbog bodovne prednosti i liderske pozicije Superlige, što zbog duže klupe i većeg broja spremnih fudbalera.
Golman Krunić kjoji je menjao povređenog Jovanovića skrivio je jedanaesterac, srušivši Mirka Ivanića i dileme nije bilo - najstrožija kazna.
Siguran sa 11 metara bio je Gelor Kanga. Pročitao je Krunić gde će Gabonac šutirati, činilo se da je imao loptu na ruci, ali je ona ipak završila u Partizanovoj mreži.
Bilo je zatim šansi na obe strane, Goh je uzdrmao stativu Glazerovog gola u 28. minutu. Rezultatom 1:1 otišlo se na 15-minutnu pauzu.
U nastavku je ponovo Partizan bio taj koji je stigao do prednosti. Ovoga puta u centru pažnje našao se Ksander Severina. Efektan i odmeren udarac levicom u dalji ugao, a lopta je uz pomoću stative ušla u mrežu.
Posle toga veliki broj prekida zbog dimnih bombi i povreda. Uspela je Zvezda u 69. minutu do dođe do izjednačenja preko rezerviste Aleksandra Kataija, ali je posle VAR provere utvrđeno da je Šerif Endiaje bio u ofsajdu.
Zvezda je napadala, nije odustajala, po svaku cenu je želela da izjednači i da pokuša da dođe do pobede u derbiju pred svojim navijačima, što joj prethodni put nije pošlo za nogom - 2:2.
U jeku tih napada uspeli su izabranici Milojevića da dođu do pogotka. Pogodio je Šerif Endiaje u 89. minutu posle "bockanja" golmana Krunića.
Žestoki protesti svih fudbalera u crnim dresovima, jer su smatrali da je golu prethodio prekršaj Šerifa nad njihovim kapitenom Svetozarom Markovićem. Situacija jeste bila sporna, ali je glavni sudija pokazao na centar!
A, onda, čak 15 minuta nadoknade! Trenutak odluke odigrao se u 99 minutu, kada je Antić oborio u svom šesnaestercu Bukarija, a glavni sudija dosudio novi penal za domaćina.
Kako na terenu nije bilo Gelora Kange, odgovornost je preuzeo Aleksandar Katai i rutinski je pogodio malu mrežu.
Erupcija oduševljenja na Marakani za totalni preokret - 3:2. Igralo se duže od predviđenih 15 minuta, igralo se čak 21 minut i na kraju su crveno-beli uspeli da sačuvaju teško stečenu prednost i tako se odlepe na "plus 10" u odnosu na prvog pratioca i ljutog rivala.
Zvezda je napravila novi ogroman korak ka sedmoj uzastopnoj šampionskoj tituli, i već u sredu će se na istom mestu, samo od 19 časova sastati sa Partizanom u polufinalu Kupa Srbije.
Tok susreta mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik sport.
Marakana - Sputnik Srbija, 1920, 20.04.2024
Super derbi – dva gola za četiri minuta /video/
Ksander Severina, novi fudbaler Partizana - Sputnik Srbija, 1920, 20.04.2024
„Lepotica“ Severine /video/
20:15 20.04.2024
90+21' - KRAJ!
Crvena zvezda savladala je Partizan posle velike borbe i preokreta u 173. večitom derbiju - 3:2 (1:1).
20:08 20.04.2024
90+13' - Natho pogađa živi zid
Pokušao je Izraelac iz slobodnog udarca iz izgledne pozicije, ali je pogodio živi zid.
20:07 20.04.2024
90+12' - Faul Stamenića
Nepropisno je zaustavio Saldanju, a zatim je rezervista Žan Filip-Kraso dobio žuti karton zbog protesta.
20:04 20.04.2024
99' - GOOOL! Zvezda vodi 3:2!
Aleksandar Katai je pogodio sa 11 metara. Ponovo je Krunić pročitao stranu, ali je udarac Kataija bio dovoljno jak i precizan.
20:01 20.04.2024
97' - PENAL za Zvezdu
Antić je oborio Bukarija u punom trku u šesnaestercu.
19:59 20.04.2024
90' - Još 15 minuta!
Ogromna sudijska nadoknada, očigledno prouzrokovana s nekoliko prekida zbog dima i povreda.
19:57 20.04.2024
90' - Partizanovci besni
Opkolili su glavnog arbitra fudbaleri Partizana, svi do jednog. Ukazivali su mu da je bio prekršaj nad njihovim kapitenom Svetozarom Markovićem, ali je sudija pokazao na centar.
19:55 20.04.2024
Ponovo VAR!
Čeka se VAR provera i da li je golu Zvezde prethodio prekršaj Šerifa Endiajea nad Markovićem.
19:54 20.04.2024
89' - GOOOOL! Šerif je strelac
"Bocnuo" je loptu Šerif Endiaje pored golmana Krunića. Prethodno je napadač Zvezde dobio jedan duel sa Svetozarom Markovićem.
19:53 20.04.2024
89' - Natho je na terenu
Izašao je strelac drugog gola za Partizan Ksander Severina.
19:52 20.04.2024
88' - Prekršaj Stamenića
Pogrešio je prvo vezista Zvezde u pasu, a zatim je faulirao Antića na sredini terena.
19:50 20.04.2024
84' - Stativa!
Odbranio se Partizan, a Krunić je završio na zemlji i žali se na povredu. Golmanu Partizana trenutno se ukazuje lekarska pomoć.
19:48 20.04.2024
83' - Pokušaj Dragovića
Iz punog trka je štoper Crvene zvezde naleteo na loptu i šutirao iz prve sa 20ak metara, ali je bio neprecizan.
19:45 20.04.2024
81' - Korner za Partizan
U kornerima je 5:1 za crno-bele.
19:43 20.04.2024
19:42 20.04.2024
78' - Menja i Milojević
Izašao je Mirko Ivanić, ušao je Piter Olajinka.
78' - Nova dvostruka izmena u Partizanu
Filipović je zamenio Stojkovića, dok je umesto Goha na terenu Aldo Kalulu.
19:39 20.04.2024
75' - Meč je nastavljen
Prekid je bio oko 2-3 minuta.
19:37 20.04.2024
72' - Ponovo prekid
I, ponovo zbog dimnih bombi.
19:36 20.04.2024
69' - NEMA GOLA! Ofsajd
Šerif Endiaje koji je prvi "tukao" glavom, bio je u ofsajdu koji je prethodio golu Aleksandra Kataija.