Pari Sen Žermen - Sputnik Srbija

„Blickrig“ Dortmunda za polufinale Lige šampiona – PSŽ „uništio“ Barselonu

Pari Sen Žermen i Dortmund plasirali su se u polufinale Lige šampiona, pošto su eliminisali Barselonu i Atletiko Madrid. Parižani su na „Monžuiku“ uprkos vođstvu Katalonca 1:0, kao i pobedi u Francuskoj 3:2, uspeli da slave 4:1. „Milioneri“ su u blickrigom „slomili“ Madriđane – 4:2 (prvi meč 1:2) i prošli među četiri najbolja tima Starog kontinenta.
Revanš utakmice četvrtfinala Lige šampiona donele su nove spektakularne predstave.
Barselona je imala prednost 3:2 iz prvog meča, a imala je i rano vođstvo u revanšu, kada je posle svega 12 minuta igre na Monžuiku Brazilac Rafinja ponovo bio koban po Parižane - 1:0. Treći gol krilnog napadača Katalonaca u dva meča sa "pariskim svecima".
I činilo se da Ćavijev tim ima sve u svojim rukama, ali je onda usledio prelomni momenat četvrtfinalnog dvoboja. Naime, Ronald Arauho je kao poslednji fudbaler Katalonaca srušio Bredlija Barkolu, a glavni sudija Ištvan Kovač iz Rumunije pokazao mu je direktan crveni karton u 29. minutu.
Ispostaviće se da je to bio udarac od kog Barsa nije uspela da se oporavi, Grčevito su se domaćini branili pred naletima Pari Sen Žermena, pokušavali su da sačuvaju mrežu do odlaska na poluvreme, ali bezuspešno.
Usman Dembele je pogodio na asistenciju Barkole u 40. minutu. Upravo je to i rezultat kojim se otišlo na 15-minutnu pauzu.
U nastavku susreta na terenu je postojao samo jedan tim - Pari Sen Žermen. Nisu mogli Levandovski i ekipa da pariraju brojčano nadmoćnijim gostima iz Pariza.
Vitinja je ispalio "raketu" sa 20ak metara u 54. minutu i matirao je Ter Štegena, da bi sedam minuta kasnije na 3:1 povisio Kilijan Mbape posle penala koji je nad Dembeleom skrivio Žoao Kanselo.
Tačku na "i" stavio je Kilijan Mbape golom u 89. minutu - 4:1. Pari Sen Žermen će u polufinalu Lige šampiona za rivala imati Dortmund koji je eliminisao Atletiko Madrid.
Imali su Španci 2:1 iz prvog meča, ali su u revanšu primili čak četiri gola. "Milioneri" su pokazali karakter, pokazali su da imaju i vrline i mane, i na kraju su izašli kao pobednici.
Julijan Brant i Matsen su odveli Dortmund na 2:0 u prvom poluvremenu. Usledio je ekspresni povratak Atletika posle pauze. Prvo je štoper domaćih Mats Humels nehotice pogodio sopstvenu mrežu, da bi Anhel Korea u 64. minutu poravnao na 2:2.
Činilo se da je momentum na strani ratnika Dijega Čola Simeonea, ali se dogodilo potpuno suprotno.
Prvo je u 71. minutu Niklas Filkrug napravio neverovatan trzaj glavom i loptu je uz asistenciju stative smestio u mrežu za 3:2, da bi konačnih 4:2, samo 180 sekundi kasnije postavio Sabicer rezantnim udarcem sa distance.
Eksplodirao je čuveni "žuti zid" i kompletan Vestfalen, jer su "milioneri" izborili mesto među četiri najbolja tima Starog kontinenta.
Tokove susreta mogli ste da pratite uživo u tekstualnom prenosu uz Sputnjik.
U sredu uveče na programu su preostala dva četvrtfinala, u kojima se sastaju Mančester siti - Real Madrid (3:3), kao i Bajern Minhen - Arsenal (2:2).
Kol Palmer i Maurisio Poketino - Sputnik Srbija, 1920, 16.04.2024
Trener van sebe zbog ponašanja igrača: „Sve ću da ih izbacim iz igre sledeći put!“ /video/
23:00 16.04.2024
97' - KRAJ, PSŽ je u polufinalu!
Slavili su fudbaleri Pari Sen Žermena rezultatom 4:1 u Barseloni, čime su prošli u polufinale Lige šampiona, baš kao i Borusija Dortmund.
22:54 16.04.2024
90+3' - KRAJ U NEMAČKOJ
Dortmund je zahvaljujući pobedi u revanšu rezultatom 4:2 izborio plasman u polufinale.
22:53 16.04.2024
90' - Još sedam minuta
Toliko je produžen susret na Monžuiku
22:52 16.04.2024
89' - GOOOL! Mbape stavlja tačku
Kilijan Mbape je uz dosta sreće zatresao mrežu Barselone - 4:1. Gotovo je, Parižani će u polufinale Lige šampiona. Nije mogla Barsa sa igračem manje.
22:48 16.04.2024
85' - Barselona tražila penal
Završio je Robert Levandovski na travi posle jednog centaršuta, što je bio povod da fudbaleri Barselone zatraže penal. Ipak, glavni sudija je pokazao da je prekršaju prethodio ofsajd u kom se našao Poljak.
22:45 16.04.2024
82' - Promene u Barseloni
Izašli su De Jong i Kanselo, u igri su Fermin Lopez i Žoao Feliks.
22:41 16.04.2024
79' - Korner za PSŽ
Dembele je zapretio i lopta je završila u korneru.
22:39 16.04.2024
76' - Dvostruka izmena PSŽ
Luis Enrike poslao je na teren Lija i Asensija, izašli su Barkola i Ruiz.
22:33 16.04.2024
74' - Blickrig Dortmunda - 4:2!
Proključao je Vestfalen - Sabicer je raspalio levicom po lopti, a ona je završila u mreži Jana Oblaka! Kratak je bio Slovenac i erupcija oduševljenja na stadionu Borusije Dortmund.
22:31 16.04.2024
71' - GOOOL! Vodi Dortmund
Sabicer je centrirao, a Filkrug glavom smestio loptu uz pomoć stative u mrežu Atletika - 3:2.
22:30 16.04.2024
70' - Kako stoje stvari?
U ovom trenutku Pari Sen Žermen i Atletiko Madrid su timovi koji imaju obezbeđeno polufinale Lige šampiona. Još 20 minuta nade za Barselonu i Dortmund.
22:24 16.04.2024
64' - GOOOL! Atletiko izjednačio
Pljušte golovi na obe utakmice. Atletiko Madrid je od 2:0, stigao do 2:2 protiv Borusije u Dortmundu, strelac je Anhel Korea.
22:23 16.04.2024
60' - GOOOL! PSŽ vodi 3:1
Siguran sa 11 metara bio je Kilijan Mbape, posle prekršaja koji je nad Dembeleom skrivio Žoao Kanselo.
22:19 16.04.2024
56' - Crveni za Ćavija
Direktan crveni karton za šefa stručnog štaba Barselona zbog protesta posle gola Pari Sen Žermena.
22:17 16.04.2024
54' - Vitiiiiinja - GOOOL!
Vodi Pari Sen Žermen 2:1. Kakva "raketa" Vitinje sa 20ak metara, nemoćan je Ter Štegen.
22:15 16.04.2024
51' - Velika prilika za PSŽ
Malo je nedostajalo da gosti iz Pariza dođu do potpunog preokreta. Pokušao je Fabijan Ruiz, a lopta je otišla tik pored gola.
22:09 16.04.2024
49' - GOOOL! Atletiko smanjuje
Nema više Dortmund gol prednosti, nakon što je sopstvenu mrežu zatresao iskusni Mats Humels.
46' - Nastavljeni su mečevi
Barselona mora da se brani sa igračem manje, Dortmund ima prolaz u džepu.
21:51 16.04.2024
45' - Pauza i u Dortmundu
"Milioneri" imaju sigurnih 2:0 protiv Atletiko Madrida na poluvremenu
21:50 16.04.2024
45+3' - POLUVREME - 1:1
Imao je Pari Sen Žermen preko Dembela veliku priliku. Pucao je Francuz iz voleja iz neposredne blizine, a Ter Štegen je samo ispratio pogledom loptu koja je prošla pored stative.