Rusija ubedljiva protiv Srbije u prijateljskom susretu

© FSS/Nikola KrsticFutsaleri Srbije
Futsaleri Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 15.04.2024
Futsaleri Rusije i Srbije odigrali su još jednu prijateljsku utakmicu. Prvi duel završen je rezultatom 5:5, dok je ovaj današnji na semafor odneo rezultat - 5:0.
Za razliku od prvog duela kada su Orlovi bolje startovali, ovoga puta je Rusija načinila prvi korak i rano povela sa 1:0.
Već tada se dalo naslutiti u kom smeru se kreće utakmica. Rusi su do poluvremena dali još jedan gol, potom i tri u drugom poluvremenu tako da su Orlovi posle prvog susreta ipak sada odigrali ispod svog nivoa.
U sastavu ruskog tima Arser Bagirov je postigao dva gola (19. i 23. minut), a strelci su bili i Artem Nijazov (3. minut), Andrej Ponkratov (23) i Ivan Čiškala (31).
Svakako je rezultat bio u drugom planu, najvažnije je da su Rusi i Srbi pokazali privrženost i bratski odnos i kroz futsal duele.
Sećamo se i da su nedavno fudbaleri Srbije gostovali Rusiji tako da se prijateljska priča nastavlja.