Srbi obeležili torinski derbi – Dušan šutirao, Vanja magično branio

© AP Photo / Marco AlpozziDušan Vlahović
Dušan Vlahović - Sputnik Srbija, 1920, 13.04.2024
Fudbaleri Torina i Juventusa odigrali su 0:0 u lokalnom derbiju, a u prvom planu bili su Dušan Vlahović i Vanja Milinković-Savić. Dušan je šutirao i ulazio u šanse, a Vanja se ponovo pokazao kao veoma pouzdan među stativama.
Vlahović se samo u prvom poluvremenu našao u dve velike šanse, ali nije uspeo da savlada Milinković-Savića. Slično je bilo i u nastavku kada je takođe Vanja izlazio kao pobednik iz duela.
Golman reprezentacije Srbije bio je odličan na ovom meču, a branio je pokušaje i ostalih igrača Juventusa, kao što je to bio šut Jildiza u 76. minutu.
Vanji je ovo 16. utakmica u sezoni na kojoj nije primio gol što je zaista odličan podatak i pokazatelj kako dobro brani.
Takođe, i Vojćeh Ščensni, golman Juventusa, mogao je da se raduje jer je na dobar način odradio svoj jubilarni 100. meč u dresu Stare dame.
Filip Kostić je bio takođe starter, on je zamenjen u 64. minutu, dok je Vlahović napustio igru u 78. minutu.
Na kraju samo 0:0, ali daleko od toga da nije bilo uzbuđenja. U najmanju ruku nama je bilo zanimljivo jer su Srbi bili u prvom planu u ovom torinskom derbiju.