Barselona - Sputnik Srbija

Barselona pokorila Pariz uz vatromet golova – Atletiko jači od Dortmunda

Pari Sen Žermen i Barselona odigrali su spektakularan meč četvrtfinala Lige šampiona na „Parku prinčeva“, a slavili su Katalonci posle dva preokreta rezultatom 3:2 (1:0). Atletiko Madrid je pobedio Borusiju Dortmund - 2:1, te se očekuje spektakl na „Vestfalenu“ u revanšu za šest dana.
Mislili su istinski ljubitelji fudbala da Liga šampiona nije imala šta da ponudi posle spektakularnih prvih mečeva četvrtfinala Lige šampiona koji su u utorak uveče odigrali Real i Mančester siti (3:3), odnosno Arsenal i Bajern (2:2), ali su se prevarili.
Spektakl su priredili i Pari Sen Žermen i Barselona u Parizu uz vatromet golova i dva preokreta, za slavlje Katalonaca. Ali, jasno je da ništa nije gotovo, jer za osam dana na „Monžuiku“ sledi revanš posle kog će biti jasno ko će proći u polufinale elitnog takmičenja.
Barsa je povela golom Rafinje u 37. minutu i tim rezultatom otišlo se na odmor. Usledio je blickrig u režiji „pariskih svetaca“, koji su preko Dembelea i Vitinje za manje od 180 sekundi u periodu od 48. do 51. minuta preokrenuli rezultat.
Ali, to je bio tek prvi preokret, s obzirom na to da su se za drugi postarali fudbaleri katalonskog kluba. Rafinja je iz efektnog voleja matirao po drugi put popriličnog nesigurnog Đanluiđija Donarumu, da bi rezervista Kristensen samo dva minuta pošto je kročio na teren uspeo glavom sa dva metra da postavi konačnih 3:2.
U drugom meču večeri, Atletiko Madrid je iskoristio prednost domaćeg terena i slavio je protiv Dortmunda rezultatom 2:1.
Posle 32 minuta igre na stadionu „Vanda Metropolitano“ imali su ratnici Dijega Čola Simeonea dva gola prednosti, posle dve amaterske reakcije odbrane „milionera“.
Nadu je Nemcima vratio Sebastijan Ale pogotkom u 81. minutu utakmice, pa se u revanšu za šest dana na „Vestfalenu“ očekuje paklena atmosfera u kojoj je apsolutno sve moguće i nadoknadivo.
Miljanov korner - sportski podkast - Sputnik Srbija
Novi Jutjub kanal emisije „Miljanov korner“
22:52 10.04.2024
94' - Kraj!
Barselona je pobedila Pari Sen Žermen u Parizu rezultatom 3:2.Atletiko Madrid je slavio protiv Borusije Dortmund sa 2:1.
22:51 10.04.2024
93' - Mbape zapretio
Šutirao je distance najbolji fudbaler Pari Sen Žermena, a lopta je završila pored gola.
22:49 10.04.2024
90' - Još četiri minuta
Toliko još će se igrati u Parizu. Barselona i dalje vodi 3:2.
22:44 10.04.2024
85' - PSŽ tražio penal
Čekala se reakcija iz VAR sobe, ništa od penala za Parižane, jer je faul bio van 16 metara
22:41 10.04.2024
82' - GOOOL! Dortmund smanjuje u Madridu
Sebastijan Ale je strelac! U prvoj šansi u kojoj se našao napadač Obale Slonovače, uspeo je da stigne do gola i da prepolovi prednost Atletiko Madrida.
22:37 10.04.2024
78' - Simeone iskusno zatvorio
Očekivano je Atletiko Madrid posle ranog vođstva i to s dva gola prednosti, bacio sve karte na čuvanje sopstvenog gola protiv Dortmunda.
22:35 10.04.2024
77' - Novi preokret - Barselona vodi 3:2
Ušao je defanzivac Kristensten i glavom sa tri metra poslao loptu u mrežu.
22:33 10.04.2024
74' - Stativa!
Usman Dembele pogodio je stativu, nemoćan je bio Ter Štegen.
22:28 10.04.2024
70' - Rafinja testirao Donarumu
Konačno je Italijan izašao kao pobednik iz dvoboja sa Brazilcem, koji je zapretio direktno iz slobodnog udarca.
22:27 10.04.2024
69' - Vitinja pomilovan
Imao je sreće Pari Sen Žermen jer glavni sudija nije dodelio drugi žuti Vitinji zbog saplitanja Levandovskog.
22:21 10.04.2024
62' - GOOOL! Barselona stiže do izjednačenja
Ponovo je strelac Rafinja. Drugi gol Brazilca, koji je strašno reagovao udarcem iz prve i matirao je Donarumu po drugi put - 2:2.
22:19 10.04.2024
61' - Dvostruka izmena u Barseloni
Pedri je zamenio Serhia Roberta, a Žoao Feliks Lamin Jamala.
22:18 10.04.2024
59' - Mirno u Madridu
Bez promene rezultata na stadionu "Vanda Metropolitano" gde Atletiko ima 2:0 iz prvog poluvremena.
22:13 10.04.2024
55' - Puče prečka!
Rezervista Bredli Barkola uzdrmao je prečku posle intervencije Ter Štegena.
22:09 10.04.2024
51' - GOOOL! PSŽ okreće protiv Barselone
Vitinja je režirao potpuni preokret. Dva gola Pari Sen Žermena za manje od tri minuta - 2:1.
22:06 10.04.2024
48' - GOOOL! PSŽ izjednačio
Usman Debele je ispalio projektil iznad glave Ter Štegena - 1:1. Pocepao je Francuz mrežu, a onda i znao da proslavi gol protiv bivšeg kluba.
46' - Nastavljeni su mečevi
PSŽ juri gol zaostatka protiv Barselone.
21:49 10.04.2024
45+2' Poluvreme i u Madridu
Atletiko ima sigurnih 2:0 protiv Dortmunda.
21:48 10.04.2024
45+2' - Poluvreme
Barselona vodi protiv Pari Sen Žermena u Parizu golom Rafinje.
21:47 10.04.2024
45' - Još dva minuta u Parizu
Toliko još će se igrati na Parku prinčeva, gde PSŽ ima gol zaostatka protiv Barselone.