Real Madrid - Sputnik Srbija

Atomska Liga šampiona: Deset golova u dvobojima Reala i Sitija – Arsenala i Bajerna /video/

Spektaklularna noć i atomski fudbal je iza nas. Real Madrid i Mančester siti remizirali su u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona – 3:3 (2:1), dok je bez pobednika prošao i duel u Londonu između Arsenala i Bajerna – 2:2 (1:2). Revanši su za osam dana i jasno je da će sve biti otvoreno do poslednjeg minuta.
Kakvo ludo veče u elitnom fudbalskom takmičenju, prepunom golova i preokreta, a na kraju dva nerešena ishoda.
„Kišu golova“ pod zatvorenim krovom renoviranog velelepnog stadiona „Santijago Bernabeu“ najavio je Bernardo Silva, koji je inteligentnim i lukavim udarcem uhvatio „na spavanju“ golmana Reala Ukrajinca Lunjina.
Šutirao je iz ne tako velike daljine, ne i tako jako, koliko precizno omaleni Portugalac i lopta je iznenadila golmana Madriđana i završila u mreži, i to već u drugom minutu susreta.
U utakmici koja komotno može da ponese naziv finale pre finala, odnosno reprizi prošlogodišnjeg polufinala, Real je ekspresno uzvratio udarac!
Dva gola u razmaku od 12. do 14. minuta za totalni preokret i erupciju oduševljenja u Madridu. Prvo je Ruben Dijaš postigao autogol posle udarca koji je uputio Kamavinga, da bi manje od 120 sekundi kasnije Brazilac Rodrigo jednu munjevitu kontru krunisao pogotkom – 2:1.
Za to vreme identičan scenario odvijao se u Londonu, gde je Arsenal poveo ranim golom Bukaja Sake u 12. minutu, kada je „otvorio“ jaču levu nogu i pogodio dalji ugao, odnosno malu mrežu Bajernovog gola.
Imali su Englezi i pre meča ulogu apsolutnog favorita, ali je Bajern pokazao da je „ranjeni lav“ najopasnijil Nisu se predavali izabranici Tomasa Tuhela, počeli su sve jači napadi i Serž Gnabri, bivši igrač „tobdžija“ bio je strelac izjednačujućeg pogotka u 18. minutu.
Na novi pogodak na Emiratima čekalo se sve do 32. minuta, kada je Saliba skrivio jedanaesterac, a nepogrešiv je bio bivši centarfor Totenhema – Hari Kejn.
I u Londonu, baš kao i u Madridu, totalni preokret, kojim se otišlo na poluvreme.
Nastavak je doneo zatišje, ali samo privremeno. Dugo nije bilo gola u Londonu, da bi rezervista Trosar na asistenciju još jednog rezerviste Gabrijela Žesusa stigao do izjednačenja u 76. minutu. Moglo je do kraja da ode na obe strane, Kingsli Koman je imao dve ozbiljne prilike za goste iz Minhena, ali mu se u 90. minutu na putu lopti ka mreži isprečila stativa.
Tražio je Arsenal penal u petom minutu sudijske nadoknade nakon sudara koji je inicirao Saka sa Nojerom, ali je sudija pokazao igračima put u svlačionicu.
Daleko više uzbuđenja u nastavku bilo je u Madridu, gde je Mančester siti za pet minuta uspeo da preokrene rezultat i da povede 3:2. Prvo je Fil Foden "ispalio projektil" sa 16 metara levom nogom i "ubio je pauka", pogodivši mesto gde se spajaju prečka i stativa, da bi Hrvat Joško Gvardiol odmerenim udarcem matirao Lunjina za novi totalni preokret.
Čast kralja spasao je Urugvajac Valverde prelepim udarcem iz voleja za konačnih 3:3.
Sve je otvoreno u prva dva četvrtfinalna susreta, a Real i Siti, odnosno Arsenal i Bajern Minhen demonstrirali su atomski fudbal, sa čak 10 golova i velikim brojem preokreta.
Tok oba susreta mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik.
Miljanov korner - sportski podkast - Sputnik Srbija
Novi Jutjub kanal emisije „Miljanov korner“
22:55 09.04.2024
90+4' - Kraj i u Madridu
Spektakularan meč u režiji Reala i Mančester sitija - 3:3. Sve je otvoreno, revanš je za osam dana.
95' - Gotovo je u Londonu
Arsenal i Bajern Minhen odigrali su meč bez pobednika 2:2. Tražio je Arsenal penal u sudijskoj nadoknadi zbog udarca koji je dobio Bukajo Saka, ali je sudija procenio da nije bilo elemenata za najstrožiju kaznu.
22:51 09.04.2024
90' - Četiri minuta u Madridu
U okršaju Reala i Mančester sitija takođe je nerešeno - 3:3.
22:49 09.04.2024
90' - Još pet minuta na Emiratima
Toliko će se još igrati u dvoboju Arsenal i Bajerna, gde je rezultat izjednačen 2:2.
22:48 09.04.2024
90+1' - Bajern pogađa stativu
Nije imao sreće Kingsli Koman, koji je snažno šutirao, a lopta koju je uputio uzdrmala je stativu.
22:43 09.04.2024
82' - Raja čuva Arsenal
Kingsli Koman imao je priliku da postigne treći gol za Bajern u Londonu, ali je golman Arsenala uspeo da odbrani njegov pokušaj.
22:40 09.04.2024
79' - Spektakl u Madridu - Valverde pogađa za 3:3!
Urugvajac Valverde uhvatio je volej s desne strane i zakucao je loptu u malu mrežu. Real izjednačio protiv Sitija - 3:3.
22:34 09.04.2024
77' - GOOOL! Arsenal izjednačio
Nanizao je Gabrijel Žesus nekoliko fudbalera Bajerna, dodao je loptu do još jednog rezerviste Trosara, koji je rutinski pogodio mrežu Bavaraca - 2:2.
22:31 09.04.2024
71' - GOOOL! Gvardiol pogađa za Siti - 3:2
Novi preokret u Madridu. Siti je za pet minuta uspeo da preokrene rezultat i vodi 3:2. Strelac je hrvatski defanzivac Joško Gvardiol!
22:28 09.04.2024
67' - GOOOL! Goden "ubija" pauka
Strašan pogodak Fila Fodena. Sevnula je levica sa nekih 16 metara, pravo u same rašlje Lunjinovog gola, Siti stiže do izjednačenja - 2:2.
22:25 09.04.2024
66' - Dvostruka izmena u Arsenalu
Izašli su Gabrijel Martineli i Žoržinjo, a na terenu su Leandro Trosar i Gabrijel Žesus. Gledaćemo do kraja nešto ofanzivniji Arsenal, što je i logično jer gube na svom terenu u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona od Bajerna - 1:2.
22:22 09.04.2024
64' - Miruju mreže u Londonu
Posle tajfuna u prvom poluvremenu, u nastavku za sada nema golova na Emiratima, kao i na "Santijago Bernabeu".
22:18 09.04.2024
56' - Kakva prilika za Real Madrid...
Vinisijus Žunior propustio je priliku da poveća prednost Madriđana. Primio je u punom trku jednu loptu i stuštio se u kazneni prostor Sitija, posle čega je šutirao, a lopta je prohujala tik iznad prečke.
22:15 09.04.2024
54' - Šansa za Real
Džud Belingem se poigravao sa odbranom Mančester sitija, šutirao je i zamalo bio neprecizan.
22:14 09.04.2024
51' - Rajs zapretio
Pokušava Arsenal da stigne što pre do izjednačenja, ali ne uspeva. Šansu je imao Deklan Rajs, koji je šutirao iz slobodnog udarca, a lopta je otišla malo iznad prečke.
22:10 09.04.2024
46' - Nastavljeni su mečevi
Real Madrid i Bajern Minhen i dalje imaju prednost po jednog gola posle prvih 45 minuta.
21:50 09.04.2024
45+3' - Poluvreme i u Madridu
Napadao je Real preko Vinisijusa, ali se Siti odbranio i sudija je odsvirao kraj prvog poluvremena.
21:48 09.04.2024
45' - Još tri minuta u Madridu
Prvo poluvreme na Santijago Bernabeu produženo je za 180 sekundi. Real vodi 2:1.
21:47 09.04.2024
45+1' - Poluvreme u Londonu
Arsenal ima gol zaostatka protiv Bajern Minhena, iako je poveo ranim golom Sake.
21:43 09.04.2024
42' - Zatišje posle bure
Veliki broj golova i šansi tokom prvih 30 minuta u oba meča, a onda nešto mirniji tempo pred odlazak na poluvreme.