Maestro Samardžić na zanimljiv način dao gol Interu /video/

© AP Photo / Andrew MedichiniLazar Samardžić
Lazar Samardžić - Sputnik Srbija, 1920, 08.04.2024
Srpski fudbaler Lazar Samardžić postigao je gol u dresu Udinezea protiv velikog Intera (1:2). Učinio je to srpski reprezentativac na zanimljiv način, jer je delovalo kao da je želeo da asistira, a lopta je na kraju završila u mreži gostiju.
Loša vest je da je Inter na samom kraju utakmice uspeo da preokrene i da slavi golom Fratesija u 95. minutu. Ranije je na 1:1 poravnao Čalhanoglu u 55. minutu sa bele tačke.
Srbin je zablistao u 40. minutu utakmice. Samardžić se našao na desnoj napadačkoj strani, levom nogom je ubacio loptu u šesnaesterac, ona nikoga nije dirala i prilično sporom kretnjom završila je u mreži Intera.
Samardžić je poznat kao fudbalski majstor, igrač odlične tehnike i znanja, predviđaju mu i da bi mogao da bude naslednik Dušana Tadića u dresu Srbije, a ovaj pogodak će mu sigurno mnogo značiti.
Procenite sami da li je Samardžić želeo da asistira ili je baš planirao da na ovaj način savlada protivničkog golmana.
Kako god bilo, pokazao je šta zna i da na najvišem fudbalskom nivou kakav je u Seriji A može da igra veoma važnu ulogu.