Fantastičan derbi Moskve – i preokret za radost Srbina /video/

© Sputnik / Vladimir Fedorenko / Uđi u bazu fotografijaSrđan Babić
Srđan Babić - Sputnik Srbija, 1920, 07.04.2024
Fudbaleri moskovskog Spartaka savladali su kao gosti velikog gradskog rivala Dinamo u derbiju 23. kola Premijer lige Rusije rezultatom 2:1.
Moskovski derbi je obeležio preokret, domaći su poveli, ali su gosti u drugom poluvremenu uspeli i da izjednače i da okrenu rezultat u svoju korist.
Dinamo je do prednosti u petom minutu doveo Luis Čaves, preciznim izvođenjem jedanaesterca i sa tim rezultatom se otišlo na veliki odmor.
Na naredni gol se čekalo do 74. minuta kada je Aleksandar Soboljev, reprezentativac Rusije, uspeo da izjednači.
U 88. minutu je isti igrač, saigrač srpskog reprezentativca Srđana Babića, postigao i drugi pogodak čime je doneo veliku pobedu Spartaku.
Gosti su biuli u podređenom položaju pred početak utakmice, trećeplasirani Dinamo je bio favorit, ali je derbi još jednom pokazao da ništa ne može unapred da bude poznato.
Spartak je trijumfom uspeo da se približi gradskim rivalima, ekipama CSKA i Lokomotiva koje zauzimaju četvrto i peto mesto na tabeli sa 36 poena, jednim više od crveno-belih iz Moskve.