Srbija na korak od Evropskog prvenstva

© Foto : Rukometni savez SrbijeRukometašice Srbije
Rukometašice Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 03.04.2024
Srpske rukometašice savladale su reprezentaciju Bugarske u kvalifikacionom meču za Evropsko prvenstvo rezultatom 35:17.
Silovito su srpske rukometašice otvorile meč, brzo i lako stigle su do ubedljive prednosti koju su samo uvećavale, a protivnice su prvi šut u okvir gola uputile tek posle deset minuta,a prvi gol dale su posle 15 minuta.
Osim što Bugarke nisu blistale u napadu, problem im je pravila i sjajna Moli Kubina na srpskom golu.
Na kraju prvog poluvremena Srpkinje su imale i više nego ubedljivu prednost 19:6.
U drugom poluvremenu srpski tim morao da igra bez Tijane Simić koja je zaradila direktni crveni karton, ali to nije sprečilo dominaciju naših sjajnih rukometašica.
Srbija je ovom pobedom napravila veliki korak ka Evropskom prvenstvu, ali fali im još jedan. Za plasman će im biti potrebna i pobeda protiv Turske, a taj meč na programu je u nedelju od 18 časova u Zrenjaninu.