Rus dao gol Srbiji – pa zablistao u Italiji

© AP Photo / Anton VaganovAleksej Mirančuk – Rusija, EURO 2020
Aleksej Mirančuk – Rusija, EURO 2020 - Sputnik Srbija, 1920, 30.03.2024
Ruski reprezentativac Aleksej Mirančuk odigrao je sjajan meč u okviru Serije A. On je na gostovanju Napoliju i velikoj pobedi Atalante postigao gol ali i upisao asistenciju - 3:0.
Susret održan u Napulju završen je rezultatom 3:0 u korist gostiju.
Aleksej Mirančuk je postigao gol za pobednički tim u 26. minutu, a asistirao je i Đanluki Skamaki u 45. minutu.
Još jedan gol postigao je Teun Koepmajners (88. minut).
Mirančuk je odigrao ceo meč. Za 28-godišnjeg ruskog vezistu ovo je bio 28. meč za Atalantu ove sezone. Postigao je četiri gola i tome dodao čak 11 asistencija.
Rus je u sjajnoj formi, a ovakva partija privukla je i pažnju u Italiji, posebno zato što je došla na gostovanju Napoliju.
Inače, Aleksej je nedavno dao gol i Srbiji u prijateljskoj utakmici odigranoj u Moskvi na stadionu Dinama.