Ruskinja očitala lekciju prvoj na svetu – sumrak favorita u Majamiju

© TIZIANA FABIEkaterina Aleksandrova
Ekaterina Aleksandrova - Sputnik Srbija, 1920, 26.03.2024
Ruska teniserka Ekaterina Aleksandrova postarala se za najveće iznenađenje na Mastersu u Majamiju, pošto je u dva seta izašla na kraj sa prvom igračicom planete Igom Švjontek – 6:4, 6:2. To nije bio jedini šok, s obzirom na to da je i treća teniserka planete Koko Gof eliminisana od Francuskinje Karoline Garsije – 6:3, 1:6, 6:2.
Sumrak favorita u Majamiju! U istoj noći ispale su prva i treća teniserka sveta .
Amerikanka Koko Gof slovila je za izrazitog favorita protiv Francuskinje koja je 23. reket sveta.
Šampionka US Opena izgubila je uvodni set rezultatom 6:3, da bi u nastavku usledila dominacija Amerikanke koja je s dva brejka razbila Karolinu Garsiju i ekspresno je, za samo 26 minuta borbe u drugom setu, stigla do izjednačenja.
Činilo se da Koko Gof protutnjati do četvrtfinala Majamija, a onda je usledio novi žestoki pad u njenoj igri, što je surovo kaznila Francuskinja.
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 26.03.2024
Bogdanović režirao preokret sezone – Jokić uništio Memfis /video/
Iako se u uvodnom gemu trećeg seta izborila sa četiri brejk lopte, uspela je već u narednom da „ukrade“ servis Amerikanki, da bi usledila potvrda brejka za 3:0.
Igralo se gem za gem, sve do osmog, kada je Karolina stigla do dve meč lopte, a drugu je uspela da iskoristi za 6:2 i plasman među osam najboljih.
Njoj će na putu ka polufinalu stajati još jedna domaća teniserka, reč je o Danijeli Kolins koja je eliminisala Rumunku Soranu Kirsteu rezultatom 6:3, 6:2.
Još veći podvig i još veće čudo od Francuskinje u Majamiju je kreirala Ruskinja Aleksandrova.
Ona je u meču koji je trajao 85 minuta uspela da eliminiše prvu teniserku sveta Igu Švjontek. Poljakinja je pala u prvom setu rezultatom 6:4, da bi Ruskinja u drugom bila još ubedljivija – 6:2.
Aleksandrova, inače 16. na VTA rang-listi, boriće se za plasman u polufinale sa Amerikankom Džesikom Pegulom.