Srbija - Kipar - Sputnik Srbija

Neubedljiva pobeda Srbije – obrazi bi ponovo brideli da rival nije bio Kipar

Fudbalska reprezentacija Srbije nije briljirala ni u drugoj prijateljskoj utakmici, posle ubedljivog poraza od Rusije, srpski tim je upisao neubedljiv trijumf nad Kiprom rezultatom 1:0.
Pitanje je, zaista, kako bi se Srbija, sa igrom koju je prikazala u Larnaki, provela u duelu sa nekim iole ozbiljnijim rivalom.
Osim gola Sergeja Milinković-Savića u sedmom minutu i briljantne asistencije Lazara Samardžića, nije bilo ničega u srpskog igri vrednog sećanja – naprotiv, ponavljale su se stare boljke kojih smo se već nagledali u selektorskoj eri Dragana Stojkovića.
Kipar je lako mogao do golova, da su njegovi fudbaleri tehnički obučeniji, ponovo je odbrana Srbije bila na staklenim nogama, a koliko su ofanzivci neozbiljno shvatili i ovu utakmicu svedoči i očajan šut sa penala Aleksandra Mitrovića koji je golman domaćih lako odbranio.
Sa druge strane, u nekoliko navrata su defanzivci Erhan Mašović i Srđan Babić morali da trče ka svom golu da bi sprečili kontranapade, ponovo je Nikola Milenković kasnio u ofsajd-zamkama, krila su bila daleko od igre, a u drugom poluvremenu zaigrao je i kapiten Dušan Tadić, čime je oborio rekord po broju nastupa za nacionalni tim – sada ima 106.
Upravo je u tom periodu duela Srbija bila kao krava na ledu, mnogo prilika za domaće, jedna pogođena stativa, herojska odbrana golmana Predraga Rajkovića u 90. minutu i nova opomena za selektora i njegov stručni štab da se mora nešto pod hitno uraditi sa odbrambenom postavkom jer bi ozbiljniji rival svakako iskoristio svoje šanse – kao što je to Rusija uradila nedavno u Moskvi.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
19:54 25.03.2024
Kraj - pobeda Srbije
Loša utakmica srpskog tima i novi zadatak za stručni štab.
19:48 25.03.2024
90' - Rajković spasava!
Kontranapad Kipra i golman Srbije dobro reaguje!
19:47 25.03.2024
90' - Gaćinović preterao
Sve je uradio dobro, ali je potom loše reagovao.
19:45 25.03.2024
87' - Konačno šansa
Jović šutira pored gola.
19:39 25.03.2024
82' - Babić ponovo spasava
Nije bilo ofsajda, Babić je 1 na 1 uspeo da spreči protivnika da šutne na gol.
19:34 25.03.2024
76' - Nova izmena
Baždar je na terenu.
19:22 25.03.2024
64' - Stativa!
Kiprani umalo do izjednačenja!
Kulminacija odlične igre domaćih u drugom poluvremenu.
19:20 25.03.2024
63' - Izmene u Srbiji
Mitrović i Kostić izlaze, na terenu su Zdjelar i Gaćinović.
Prethodno je Lukića zamenio Jović.
19:18 25.03.2024
60' - Nema penala za Srbiju
Iako je Tadić oboren u kaznenom prostoru.
19:16 25.03.2024
59' - Mitrović propustio šansu
I da šutira, ali i da dobro primi loptu.
19:07 25.03.2024
50' - Lepa akcija, ali...
Kostić šutira pored stative.
19:03 25.03.2024
46' - Tadić preuzima rekord
Ulazi na teren i započinje 106. utakmicu u dresu Srbije što je rekord.
Zamenio je Samardžića.
18:48 25.03.2024
Poluvreme - Srbija vodi, ali...
Tri velike šanse su imali rivali, ozbiljnije ekipe bi to iskoristile.
18:47 25.03.2024
45' - Čista sreća...
Lako je Srbija mogla da primi gol da više znanja imaju Kiprani...
18:42 25.03.2024
42' - Napad Kiprana
Centaršut sa levog boka i udarac glavom koji ide preko gola.
18:33 25.03.2024
33' - Ni penala ni pravog udarca
Mitrović je kao krilo pokušao da pronađe Samardžića, reklamirao je igranje rukom, a potom udarac nije bio dobar.
18:32 25.03.2024
32' - Sada Mašović spasava
Kao i Babić ranije.
18:28 25.03.2024
28' - Ništa iz cele gužve
Mnogo prilika za šut su imali igrači Srbije dok je Sergej ležao u kaznenom prostoru rivala, ali nisu uspeli u tome.
18:24 25.03.2024
24' - Slabo ubacivanje
Milenković je sjajno našao Kostića na levom boku, ali je usledilo loše ubacivanje u kazneni prostor.
Zatim je Mitrović slabo šutirao glavom.
18:17 25.03.2024
17' - Dva dobra napada Srbije
Po desnoj strani je probao Živković, a po levoj Samardžić.