Dejan najbolji u Americi – Srbi dominiraju preko okeana

© AFP 2023 / PATRICK T. FALLONDejan Joveljić
Dejan Joveljić - Sputnik Srbija, 1920, 25.03.2024
Dejan Joveljić, fudbaler Los Anđeles Galaksija, upisao je peti gol na petoj utakmici i trenutno je najbolji strelac MLS lige. Srpski fudbaler je u neverovatnoj formi, a to utiče i na njegov tim koji je preorenuo protiv Kanzas Sitija i na kraju slavio rezultatom 3:2.
Petim golom na petoj utakmici MLS lige, Dejan Joveljić izjednačio se sa Brajanom Mekbrajdom koji je u ovom takmičenju imao najduži niz na početku sezone. Uz to, srpski fudbaler je trenutno najbolji strelac uz Luisa Morgana sa kojim deli prvo mesto.
Nikola Jović - Sputnik Srbija, 1920, 25.03.2024
Razigrani Nikola zaplesao po terenu /video/
Do neverovatnog učinka bivši fudbaler Zvezde došao je protiv Kanzasa u spektakularnoj utakmici koja nije dobro počela za Los Anđeles, a za to je takođe bio zaslužan jedan srpski fudbaler.
Domaći tim vodio je rezultatom 2:0, golovima srpskog internacionalca Nemanja Radoje i Vilijama Agade, a onda se sve preokrenulo u samo osam minuta. Zavalena je pogodio u 72. minutu, da bi u 75. Joveljić zatresao mrežu za izjednačenje. Preokret i konačnih 3:2 doneo je Delgado već u 80. minutu.
Radoja je u ovom meču pogodio svoj prvenac, ali ga je Joveljić zbog svog strašnog niza potpuno bacio u senku.
Uz pet golova od početka sezone Joveljić je upisao i još jednu asistenciju,a čini se da nema nameru da stane što nameće pitanje: Da li će Amerika uspeti da ga sačuva od evropskih klubova?
Osim Joveljića i Radoje, na terenu je bio i Strahinja Tanasijević koji je debitovao za Njujork Siti protiv Sinsinatija.
Srpski fudbaler koji je u Ameriku stigao iz subotičkog Spartaka nije uspeo da se previše istakne, ali treba imati u vidu da je prvi put bio na terenu.
Miljanov korner - sportski podkast - Sputnik Srbija
Novi Jutjub kanal emisije „Miljanov korner“
Dragan Stojković Piksi - Sputnik Srbija, 1920, 25.03.2024
Piksi spremio iznenađenje, pa poručuje: „Da se rehabilitujemo posle poraza od Rusije“