Zenit - Zvezda - Sputnik Srbija

Zvezda savladala Zenit u spektaklu na stadionu „Rajko Mitić“

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Zenit rezultatom 1:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Beogradu pred punim tribinama stadiona „Rajko Mitić“.
@sputnik.srbija @Sputnik Srbija Zajedno, i u dobru i u zlu! Pogledajte kako je bilo na utakmici Crvena zvezda - Zenit #zvezda #zenit #srbija #rusija #redstar #fczenit #belgrade #fczenit #fkcrvenazvezda #zenit #zvezda #zvezdazenit #sputnjiksport ♬ original sound - Sputnik Srbija
Rezultat je bio u drugom planu s obzirom na to kakav su spektakl priredili i navijači, ali i organizatori.
Kao da su pod utiskom bili fudbaleri tokom prvog poluvremena i igra se rasplamsala tek u drugom.
Pretio je Zenit kombinovanom sastavu Zvezde sa mnogo mladih igrača u timu i u 60. minutu je savladan golman Guteša, ali sudija Šegrt nije priznao očigledan pogodak gostiju.
Zenit je pogodio i stativu svega dva minuta kasnije, ali je jedini gol na utakmici postigla Zvezda i to u 82. minutu preko mladog Kneževića.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
20:56 23.03.2024
90' - Kraj! Pobeda Zvezde
Jedan gol je bio dovoljan za trijumf, iako je Zenitu poništen čist pogodak.
Za kraj, Zvezda - Zenit 1:0 i pozdrav navijačima koji su došli u Beograd iz Sankt Peterburga.
Zvezda - Zenit - Sputnik Srbija
20:46 23.03.2024
82' - Vodi Zvezda!
Knežević postiže gol!
Vodi Zvezda 1:0!
20:42 23.03.2024
78' - Zvezda loša u kontranapadu
Olajinka je sjajno krenuo, imao je mnogo prostora i rešenja, dodao je Kangi koji je iznenađujuće levom nogom šutirao.
I veoma loše.
20:38 23.03.2024
73' - Zamalo!
Mituljikić zamalo neprecizan posle sjajnog centaršuta Kataija.
Ostaje 0:0.
20:35 23.03.2024
70' - Velika šansa za Zenit!
I opet pored gola.
20:27 23.03.2024
20:26 23.03.2024
62' - Stativa!
Isidor šutira iz velike daljine i pogađa prečku!
20:25 23.03.2024
60' - Velika prilika!
Jerokin je od prečke poslao loptu u gol Zvezde, ali pogodak nije priznat.
Ostaje 0:0.
20:18 23.03.2024
54' - Šansa za Zvezdu
Olajinka je oprobao udarac sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla preko gola.
20:14 23.03.2024
Bakljada za početak drugog poluvremena
19:49 23.03.2024
45' - Bez golova na poluvremenu
Zvezda je bila bliža golu, ali Zenit to nije dozvolio.
Posle prvog poluvremena 0:0.
19:47 23.03.2024
42' - Zvezda aktivnija
Nekoliko dobrih prilika za Kataija i Kangu.
Ipak ostaje 0:0.
19:42 23.03.2024
37' - Najbolja šansa!
Knežević šutira, ali brani golman Zenita.
Ostaje 0:0.
19:39 23.03.2024
34' - Odličan Spajić
U poslednjem trenutku je izbacio loptu u korner kapiten Zvezde.
19:35 23.03.2024
19:34 23.03.2024
30' - A ni šansi
Igra se na sredini terena.
19:27 23.03.2024
20' - I dalje bez golova
Miruju mreže.
19:18 23.03.2024
Zvezda - Zenit - Sputnik Srbija, 1920, 23.03.2024
Daničine pesme, minut ćutanja i poruka iz Beograda za celu Rusiju: „Braća zauvek!“ /video/
19:16 23.03.2024