Košarkaši Partizana - Sputnik Srbija

Partizanova lavovska borba – pa strašan sunovrat: Arena gledala Hezonjin šou

Košarkaši Partizana poraženi su od ekipe Real Madrida rezultatom 88:76 (13:13, 20:18, 33:23, 22:22) u 31. kolu Evrolige.
Baš kao i u meču sa Baskonijom, utakmicu je trojkom otvorio Frenk Kaminski, međutim crno-beli su protiv Reala teško uspevali da sačuvaju prednost. Prvih nekoliko minuta košarkaši „kraljevskog kluba“ nisu mogli da postignu poene iz igre, ali su sa linije penala nadoknadili zaostatak.
Igrali su odličnu odbranu, a pomagali su im i košarkaši Partizana koji su šutirali 1/9 za tri poena. Probudio se Partizan na dva minuta pred kraj prve četvrtine,a Danilo Anđušić je sa linije penala ponneo doneo prednost.
Taman kada se činilo da će crno-beli na kratku pauzu da odu sa tri poena prednosti, Mario Hezonja je iz velike daljine pogodio trojku i to uz zvuk sirene. Svega 26 poena viđeno je u prvih deset minuta – 13:13.
Prvi do poena u drugoj deonici ponovo je stigao Kaminski, ali Aleksa Avramović ubrzo faulira Džanana Musu pri šutu za tri poena, pa tako Real preuzima vođstvo.
Rovovska bitka vodila se u Areni, prednost je duže bila na strani domaće ekipe, ali ponovo u samoj zaršnici gosti pronalaze način da se vrate, a ovoga i da zadovoljniji odu na pauzu – 31:33.
Crno-beli u prvom poluvremnu gađali su samo 2/15 za tri, a 9/18 za dva poena, dok je Real za tri bio nešto uspešniji sa učinkom 3/13, dok je za dva poena imao znatno lošiji procenat gađavši 7/23.
U trećoj deonici nastavila se prava rovovska borba koja je trajal sve do tri minuta do kraja treće deonice. Posle trojke Kabokla koja je Partizanu donela prednost usledila je strašna i ispostaviće se ključna serija Reala.
Gosti su napravili seriju do 16:0, do kraja deonice crno-beli nisu dali više nijedan koš, dok je Real u tim trenucima pogađao sve što je želeo. Do tog momenta ekipe su se čak 18 minuta smenjivale u vođstvu – 54:68.
Obeshrabreni Partizan nije uspeo da se vrati u poslednjih deset minuta, iako je na četiri minuta do kraja Panter ušao u ritam. To nije bilo dovoljno jer na drugoj strani nije bilo odbrane koja bi zaustavila silovite napade protivnika.
Ubedljivo najjači utisak ostavio je Hezonja koji je upisao 25 poena, dok je u ekipi Partizana najbolje veče imao Kaminski sa 19 poena i jednom asistencijom. Pratio ga je Naneli sa 16 poena, četiri skoka i tri asistencije, kao i Panter sa istim brojem poena i dva skoka.
22:21 21.03.2024
40' – Kraj! Partizan je poražen od Real Madrida
Nema nvoe trojke Pantera i to je znak da više nema vremena – 76:88.
22:19 21.03.2024
38' – Malo vremena...
Ušla je još jedna trojka Pantera, ali potom Dek ostaje sam na drugoj strani i pogađa za dva. Još jednom kapiten Partizana nadmudrio je Jabuselea. Na minisu deset spušta Panter. Ali Ubalde je uspeo da poentira – 74:86.
22:15 21.03.2024
37' – Poslednji pokušaji Partizana
Panter je pogodio pod faulom, bio je uspešan zatim i pri slobodnom bacanju. Na drugoj strani na isti način uzvratio je Hezonja. Nastavio je svoju seriju kapiten crno-belih – 68:82.
22:12 21.03.2024
36' – Real ne dozvoljava povratak
Dek pogađa na samom isteku napada, a onda sledi faul Kabokla koji Deka šalje i na liniju penala sa koje on pogađa – 63:79.
22:07 21.03.2024
35' – Mini serija crno-belih
Poarije je napravio nesportski faul nad Dozirom koji je polovičan sa linije penala. Potom je Dozir uspeo da pogodio prvi put iz igre – 63:75.
22:01 21.03.2024
34' – Partizan nema rešenje
Uspeo je Naneli da pobegne Poarijeu, a potom je Panter faulirao nezaustavljivog Hezonju. Jabusele lako stiže do novih poena – 58:75.
21:56 21.03.2024
32' – Strašna prednost Reala
Iz ekstra poseda pogađa Poarije, a napad Partizana ponovo nije realizovan polse dve promašene trojke. Još jednu trojku ubacuje Hezonja – 56:73.
21:55 21.03.2024
31' – Panter prekida seriju Reala
Kaboklo je ostao sam, ali ne pogađa trojku. Smailagić krade pas za Poarijea, a faul pravi Kozer. Uspeo je nekako da se probije Panter i prekine seriju Reala – 56:68.
21:51 21.03.2024
30' – Kraj treće deonice
Odlepljuje se Real poenima Kozera, a onda Kampaco donosi dvocifrenu prednost. – 54:68.
21:48 21.03.2024
28' – Plus šest za Real
Dva napada ne koriste Partizan, a Hezonja to kažnjava – 54:60.
21:46 21.03.2024
27' – Kakva borba!
Kaboklo se izborio sa Tavaresom , ali vraća Kampaco sa druge strane. Međutim, na drugoj strani Brazilac pogađa trojku. Vraća je Argentinac – 54:55.
21:45 21.03.2024
26' –Minimalna prednost Reala
Tavares je faulirao Avramovića, a Aleksa je polovičan. Tavares je lako upisao šesti poen – 49:50.
21:40 21.03.2024
25' – Ponovo je nerešeno
Nije ušla Panterova trojka, a Jabusuele na drugoj strani pogađa. Kaminski se sjajno snalazi i pogađa za novo izjednačenje – 48:48.
21:38 21.03.2024
24' – Kaminski!
Razigrani Aleksa upisuje nove poene, a potom trojku pogađa Hezonja. Kaminski je ponovo ostao sam i ponovo je pogodio – 46:43.
21:37 21.03.2024
23' – Klackalica
Ostao je sam Kaminski i pogodio već drugu trojku za Partizan u trećoj deonici. Lake poene upisuje Kozer, Panter nije pogodio posle prodora, ali na pravom mestu bio je Kaboklo – 41:40.
21:36 21.03.2024
22' – Ponovo prednost na strani Reala
Jabusele je vratio tu trojku, a potom je za dva poena pogodio Kaminski. Usledili su novi poeni Marija Hezonje poda faulom Pantera – 36:38.
21:34 21.03.2024
21' – Vodi Partizan
Nije uspeo Hozer da ogodio trojku na startu drugog poluvremena, a Tavares je tokom leta lopte faulirao Kaminskog. Avramović je ostao sam, a trojka je ušla kao kap – 34:33.
21:17 21.03.2024
20' – Kraj prvog poluvremena
Dek donosi prednost Realu, Panter ne uspeva da pogodi za tri – 31:33.
21:14 21.03.2024
19' – Napeta završnica druge deonice
Nadmudrio je Naneli Gonzalesa i pogodio je uz faul. Partizan je poveo, ali je neverovatan koš dao Dek pod faulom Ponitke – 31:31.
21:12 21.03.2024