Srbija i Rusija - Sputnik Srbija

Piksijev raspad sistema u Moskvi – Rusija napunila mrežu Srbije do vrha!

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je i ponižena od Rusije - 4:0 (2:0) u „bratskom meču“ odigranom u spektakularnoj atmosferi na stadionu „Lav Jašin“ u Moskvi. Ubedljivom porazu kumovao je rani crveni karton Milana Gajića. Strelci za „Zbornaja komandu“ bili su braća Mirančuk – Anton i Aleksej, Osipenko i Ivan Sergejev.
Simbolično je početni udarac na stadionu u Moskvi izveo glumac Miloš Biković, da bi zatim loptu zakotrljao Luka Jović, kom neće u lepom sećanju ostati meč sa Rusima.
Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi najavio je promenu sistema, odnosno prelazak sa trojice pozadi na četvoricu, ali su Orlovi već u 21. minutu vraćeni na staro.
Desni bek Milan Gajić je zbog povlačenja s leđa Hluseviča opravdano dobio direktan crveni karton. Golman Srbije Đorđe Petrović koji je debitao za nacionalni tim u Moskvi, „pročitao“ je Antona Mirančuka, ali je udarac fudbalera Lokomotive bio isuviše jak i završio je u mreži.
„Skupila“ se odbrana Srbije, Eraković, Pavlović i Mladenovć činili su trio pozadi. Kapiten Dušan Tadić koji se sa 105 utakmica izjednačio sa rekorderom Branislavom Ivanovićem na večnoj listi po broju odigranih mečeva za reprezentaciju, uporno je pokušavao da iskreira gol šansu.
Rusi su preko Osipenka duplirali prednost u 32. minutu, posle slabe reakcije Strahinje Pavlovića, koji je nehotice spustio loptu na nogu pomenutom Osipenku.
Tadić je u finišu prvog poluvremena konačno uspeo da iskreira šansu za postizanje pogotka. Desetka Srbije „spojila je s golom“ Mijata Gaćinovića, a ofanzivac AEK-a šutirao je iz „makazica“ preko gola. Prethodno je najbolju priliku propustio indolentni Luka Jović.
Sporo i nedovoljno precizno šutirao je centarfor Milana, čiji udarac je lako zaustavio golman Rusije Safonov.
Primoran je bio Dragan Stojković da menja na poluvremenu jer je Srbija imala dva gola zaostatka i fudbalera manje u polju. Ušli su Aleksandar Mitrović umesto Tadića, Sergej Milinković-Savić zamenio je Gaćinovića, dok je Srđan Mijailović ušao u igru umesto Andrije Živkovića.
Orlovi nisu mogli do prvog gola, ali zato naoštreni i motivisani Rusi jesu do trećeg. Rezervista Aleksej Mirančuk upisao se, baš kao i njegov brat Anton, u strelce. Igrao se 55. minut.
Reagovao je Piksi posle novog gola u mreži Đorđa Petrovića, uzdanice Čelsija, ubacivši u igru Filipa Kostića, koji je pred transferom iz Juventusa u Marsej. Krilni fudbaler zamenio je Zdjelara, a Erhan Mašović ušao je umesto Mladenovića.
Mogli su Rusi i do ubedljivije pobede, ali su prečka i stativa bili saveznici Srbije. Poništen je i gol Zakarijanu zbog ofsajda Sergejeva u 88. minutu. Ipak, stigli su Rusi do četvorke, čime su se adekvatno revanširali Srbiji za onaj poraz u Ligi nacija iz 2020. godine, kada je bilo 5:0 na Marakani.
Orlovi posle četiri laka komada u Moskvi gostuju Kipru u Larnaki za četiri dana, a na selektoru Stojkoviću koji je produžio ugovor do 2026. godine je da pronađe šta nije valjalo i da motiviše ekipu.
Dragan Stojković Piksi i Orlovi polako, ali sigurno hvataju zalet za Evropsko prvenstvo. S drgue strane „Zbornaja komandi“ će utakmica sa bratskom selekcijom biti prilika da vidi gde je po kvalitetu, s obzirom na to da zbog suspenzije UEFA i FIFA ne može da igra zvanične mečeve sa kvalitetnim rivalima.
Anketa
Vaša prognoza za prijateljski meč Srbija-Rusija?
@sputnik.srbija @Sputnik Srbija Ko ako ne Srbi! Sve što bi trebalo da znate o spektaklu u Moskvi #srbija #rusija #fudbal #sputnjiksport #dinamomoscow #vtbarena #serbiя #rossiя #futbol #mяč ♬ original sound - Sputnik Srbija
19:58 21.03.2024
92' - Kraj meča!
Srbija je poražena i ponižena u Moskvi rezultatom 4:0. Rusi su se osvetili Orlovima za onaj bolan poraz u Beogradu u Ligi nacija, kada je bilo 5:0.
19:55 21.03.2024
91' - GOOOL! Rusija stiže do četvrtog tola
Akcija Zakarijana i Sergejeva krunisana je novim golom u mreži Đorđa Petrovića. Sergejev je stigao do prvenca u dresu Rusije.
19:54 21.03.2024
89' - Safonov sprečio siguran gol Srbije
U stilu rukometnih golmana skinuo je loptu koju je iz neposredne blizine uputio Sergej Milinković-Savić.
19:53 21.03.2024
87' - VAR poništio gol Rusima
Pogodak Zakarijana je poništen, nakon što je iz VAR sobe signalizirano da je Sergejev ometao Đorđa Petrovića.
19:51 21.03.2024
87' - GOOOL! Rusija vodi 4:0
Zakarijan je majstorski iz velike udaljenosti smestio loptu u mrežu. Sa 20 metara je pogodio, a Petrović samo pogledom ispratio loptu u mrežu.
19:45 21.03.2024
82' - PREČKA!
Zakarijan je oprobao udarac, a njegova lopta uzdrmala je prečku!
19:44 21.03.2024
74' - Samardžić dobio priliku
Izašao je Luka Jović, a ušao Lazar Samardžić.
19:37 21.03.2024
74' - Stativa!
Rusi su mogli do četvrtog gola, lopti se na putu ka mreži isprečila stativa.
19:36 21.03.2024
70' - Prekid, pa sjajna odbrana Petrovića
Meč u Moskvi kratko je bio prekinut zbog upada jednog navijača na teren. Ubrzo je susret nastavljen, a u 73. minutu Eraković nije uspeo da izblokira Zakarijana, ali je Đorđe Petrović uspeo da se pruži koliko je dug i da pošalje loptu u korner.
19:29 21.03.2024
65' - Menjaju i Rusi
Valeri Karpin izveo je iz igre Tjukavina i Antona Mirančuka, a na teren je poslao Ivana Sergejeva i Zakarijana.
19:24 21.03.2024
19:23 21.03.2024
57' - Dvostruka izmena Srbije
Filip Kostić zamenio je Sašu Zdjelara, a Erhan Mašović ušao je na teren umesto Filipa Mladenovića.
19:19 21.03.2024
55' - GOOOL! Rusija vodi 3:0
Mirančuk je strelac za selekciju Rusije. Aleksej Mirančuk koji je ušao na poluvremenu iskoristio je dodavanje Gorškova s leve strane i rutinski je levom nogom pogodio mrežu Srbije. I njegov brat Anton Mirančuk upisao se u strelce za vodeći gol Rusije.
19:16 21.03.2024
53' - Mladenović zamalo u sopstvenu mrežu
Jednu bezazlenu loptu levi bek Srbije pokušao je da vrati golmanu Petroviću i zamalo je postigao autogol. Lopta je, srećom, završila u korneru.
19:12 21.03.2024
Dačić prati meč sa Lavrovom
19:10 21.03.2024
47' - Gorškov oprobao udarac
Lepu šansu propustila je Rusija preko Gorškova koji je ušao na poluvremenu u igru.
19:08 21.03.2024
46' - Trostruka izmena Srbije
Aleksandar Mitrović, Sergej Milinković-Savić i Srđan Mijailović su na terenu. Teren su napustili Tadić, Živković i Gaćinović.
18:52 21.03.2024
45+2' - Poluvreme!
Rusija vodi rezultatom 2:0 protiv Srbije.
18:50 21.03.2024
45' - Igraće se još dva minuta
Toliko je produženo prvo poluvreme.
18:46 21.03.2024
41' - Dve šanse za dva minuta
Gaćinović je pokušao "makazicama" na dodavanje kapitena Tadića.