Šok u Indijan Velsu – „anonimni“ Italijan eliminisao Đokovića!

© AP Photo / Mark J. TerrillNovak Đoković
Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 12.03.2024
Novak Đoković, najbolji teniser svih vremena, nije uspeo da se plasira u osminu finala Indijan Velsa pošto je poražen od italijanskog igrača Luke Nardija posle velike borbe u tri seta – 4:6, 6:3, 3:6.
Đoković je bio veliki favorit protiv 123. igrača na ATP listi, momka koji je kao zamena ušao na turnir i ali nije opravdao je tu ulogu i poražen je posle gotovo dvoipočasovne borbe.
Da sa Đokovićem nije nešto bilo kako treba bilo je evidentno pred kraj prvog seta kada je tražio tabletu protiv stomačnih tegoba, a i pre toga je bilo jasno da nije to bio dan za srpskog tenisera.
Đoković je u drugom setu uspeo brzo da napravi brejk, ali je posle rasprave sa sudijom izgubio prednost.
Ipak, konsolidovao je igru, naterao je protivnika na greške i uspeo da izbori treći set.
Nije nastavio sa dobrom igrom, nije stvorio niti jednu brejk priliku i 20-godišnji Italijan je u devetom gemu uspeo da realizuje meč loptu za najbolji rezultat u karijeri.
S tim u vezi Nardi će od sledeće nedelje biti među najboljih stotinu tenisera, dok se očekuje naredni korak Đokovića, s obzirom na to da ni na drugom velikom turniru u sezoni, posle Australijan opena, nije ostvario očekivani rezultat.
Đoković posle neverovatnog poraza: „Užasno!“