Zlatni Stevan doneo medalju Srbiji – i nagradu za najboljeg na turniru

© SputnikStevan Mićić
Stevan Mićić  - Sputnik Srbija, 1920, 11.03.2024
Srpski rvač u slobodnom stilu Stevan Mićić osvojio je zlatnu medalju na izuzetno jakom turniru u Sofiji "Dan Kolov – Nikola Petrov".
Na međunarodnom turniru učestvovalo je 187 rvača iz 20 zemalja, a o dominaciji Mićića u kategoriji do 61 kg najbolje svedoči podatak da je takmičenje završio ukupnim odnosom bodova 32-6.
Na putu do zlatne medalje Mićić je u glavnom gradu Bugarske u četvrtfinalu savladao Iranca Abasa Jasina, bronzanog sa Azijskog šampionata, sa 10:6, da bi u polufinalu bio bolji od Bugarina Stiliana Ilieva tehničkim tušem (11:0).
U borbi za prvo mesto istim rezultatom pobedio je Ukrajinca Jaroslava Kurskog.
Posle maestralnih borbi, Mićić je apsolutno zasluženo proglašen i za najboljeg takmičara na turniru.
Uspešne su bile i naše rvačice, s obzirom na to da su Fani Nađ u kategoriji do 72 kg i Maša Perović u kategoriji do 65 kg osvojile drugo mesto.