Crvena zvezda Partizan 172. večiti derbi - Sputnik Srbija

Golovi, šanse i crveni karton – atraktivni derbi Zvezde i Partizana završen remijem

Dugo se čekao 172. večiti derbi i novi okršaj Crvene zvezde i Partizana, a atraktivni duel na Marakani završen je rezultatom 2:2 (1:1). Bilo je mnogo uzbuđenja, čini se da dugo nije odigran sadržajniji derbi. Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Bilo je golova, šansi, viđeni su i stativa, prečka, crveni karton, preokreti... Čini se da će posle svega zadovoljniji biti Partizan koji ostaje lider šampionata iako je od 74. minuta igrao sa igračem manje.

Strelci za Zvezdu bili su Uroš Spajić u 44. i Šerif Endiaje u 67. minutu, dok su za Partizan golove dali Saldanja u 45.+2 minutu i Aldo Kalulu u 49. minutu. Istakao se i golman Partizana Aleksandar Jovanović sa dobrim odbranama kojima je značajno uticao na bod koji je osvojio njegov tim. Zvezda je povela sa 1:0, Partizan preokrenuo na 2:1, a na kraju je duel završen sa 2:2.

Stamenić, Endiaj i Bukari propustili su velike šanse za Crvenu zvezdu na startu utakmice u prvom poluvremenu, dok je Marković bio najbliži kod Partizana kada je probao glavom posle slobodnog udarca Natha.
Zvezda je imala inicijativu u prvom delu igre, Ivanić je pogodio stativu u 38. minutu, a minut pre njega udarac je oprobao i Mijailović, a Jovanović je dobro odreagovao.
Kako je tekla utakmica postajalo je sve zanimljivije da bi Zvezda u 44. minutu povela preko Spajića koji je bio precizan posle kornera, a Partizan samo dva minuta kasnije odgovorio preko Saldanje (pogodio levom nogom) i na poluvreme se otišlo rezultatom 1:1.
© Sputnik / Petar MilovanovićCrvena zvezda Partizan 172. večiti derbi
Crvena zvezda Partizan 172. večiti derbi - Sputnik Srbija, 1920, 09.03.2024
Crvena zvezda Partizan 172. večiti derbi
Kada je Zvezda propustila svoje šanse, na startu drugog poluvremena usledila je fenomenalna kontra, Zahid je proigrao Kalulua, a ovaj je pogodio levom nogom za 2:1.
Crvena zvezda se nije predavala pa je u 68. minutu poravnala na 2:2 i to posle još jednog gola posle kornera. Strelac je bio Šerif Endiaj.
Posle toga je Zvezda imala bolje šanse, ali je ostalo 2:2.
Pored pogođene stative i prečke Zvezda ima za čime da žali, zato su i navijači Partizana bili zadovoljniji posle poslednjeg sudijskog zvižduka.
Partizan je sada na 60 osvojenih bodova, dok je Zvezda na 59. Posle ovakvog derbija i rezultata, crno-beli su bliži osvajanju titule.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
19:12 09.03.2024
KRAJ
Na kraju - 2:2
18:57 09.03.2024
93' – Još jedna velika šansa
Crvena zvezda je imala veliku priliku, ali ostaje 2:2. Promašili su crveno-beli previše šansi na ovoj utakmici
18:55 09.03.2024
Nadoknada vremena
Igraće se još osam minuta
18:53 09.03.2024
86' – Karambol
Pravi karambol je viđen ispred gola Crvene zvezde, ali je na kraju ostalo 2:2
18:47 09.03.2024
81' – Sjajna odbrana Jovanovića
Ponovo je Zvezda bila u šansi, Điga je probao, ali brani Jovanović - 2:2
18:44 09.03.2024
78' – Prečka Bukarija!
Bukari je bio u šansi i pogodio prečku, mogla je Zvezda do novog gola - 2:2
18:40 09.03.2024
74' – Crveni karton
Partizan ostaje sa igračem manje, Severina je isključen - 2:2
18:33 09.03.2024
68' – GOL - 2:2, izjednačenje
Izjednačenje, Endiaje je poravnao na 2:2! Potpuno je sam ostao Endiaj posle kornera i pogodio glavom za izjednačenje. Zvezda je oba gola dala posle kornera.
Crvena zvezda Partizan 172. večiti derbi  - Sputnik Srbija
18:32 09.03.2024
65' – 1:2
I dalje Partizan drži prednost, posle gola nije bilo previše šansi
18:21 09.03.2024
55' – Bukari u šansi
Bila je to nova odlična šansa za Zvezdu, Bukari je probao, ali je lopta izbačena sa gol-linije - 1:2
18:15 09.03.2024
49' – GOL - 1:2! Vodi Partizan
Vodi Partizan, Kalulu je strelac! Bila je to kontra, Zahid je proigrao Kalulua koji je levom nogom poslao loptu u mrežu za prednost crno-belih. Crvena zvezda je propustila svoje šanse, Partizan je to kaznio
18:14 09.03.2024
47' – Velika šansa Partizana
Natho se našao u šansi posle akcije Goha, Spajić je uklizao i praktično sačuvao Zvezdu - 1:1
18:11 09.03.2024
46' – Nastavljena je utakmica
Počelo je drugo poluvreme - 1:1
17:54 09.03.2024
Kraj prvog poluvremena - 1:1
Kakav finiš poluvremena. Prvo je Zvezda povela preko Spajića, a onda je Saldanja poravnao na 1:1 sa čime se ide na pauzu. Može se reći da je sve prštalo u prvih 45 minuta. Videćemo šta nas čeka u nastavku.
17:50 09.03.2024
45+2' – GOL - Partizan izjednačuje na - 1:1!
Odmah odgovara Partizan preko Saldanje, kakav spektakl! Iskoristio je Saldanja odbitak i poravnao na 1:1 udarcem levom nogom. Saldanjin 16. gol
17:47 09.03.2024
44' – GOL - Vodi Zvezda 1:0
Uroš Spajić dovodi Zvezdu u prednost! Iskoristio je priliku u šesnaestercu i levom nogom zakucao loptu u mrežu. Nekoliko prilika je propustio tim Vladana Milojevića, ali ovu nije propustio.
17:46 09.03.2024
42' – Poništen gol
Šerif Endiaje je postigao gol glavom na centaršut Ivanića, ali je bio pola metra u ofsajdu.
17:42 09.03.2024
38' – Stativa!
Ivanić je prošao, lopta je pogodila stativu, nova velika šansa za Zvezdu - 0:0
37' – Pokušao je Mijailović
Jovanović je odbranio udarac Mijailovića, probao je Zvezdin igrač sa distance - 0:0
17:39 09.03.2024
34' – Zvezdina inicijativa
Crveno-beli imaju inicijativu, ali nema nekih konkretnih šansi - 0:0