Real Madrid - Sputnik Srbija

Sitijeva „šetnja“ i mučenje Reala za četvrtfinale Lige šampiona

Mančester siti „prošetao“ se do četvrtfinala Lige šampiona, nakon što je i u revanšu pobedio Kopenhagen rezultatom 3:1 (prvi meč 3:1). I Real Madrid je uz dosta muke prošao među osam najboljih timova Starog kontinenta, nakon što je remizirao sa Lajpcigom – 1:1. Minimalac u Nemačkoj pre dve nedelje bio je presudan.
Menadžer „građana“, inače aktuelnih prvaka Evrope, Pep Gvardiola „promešao je karte“ u revanšu sa danskim predstavnikom, što nije iznenađujuće zbog gotovo obavljenog posla na „Parkenu“, pa je revanš na Itihadu praktično bio samo formalnost.
Nije se dugo čekalo na prvi gol na Ostrvu u revanš meču osmine finala Lige šampiona. Pogodio je štoper Manuel Akanđi, na asistenciju Hulijana Alvareza iz kornera. Švajcarac je zakucao loptu desnom nogom pod prečku već u peto minutu.
Samo četiri minuta kasnije asistent Alvarez našao se u ulozi egzekutora. Veliku pomoć imao je od golmana Grabare, kom je lopta prošla kroz ruke – 2:0.
Nije se predavao Kopenhagen, koji je je u 29. minutu prepolovio prednost Sitija posle prelepog duplog pasa u režiji Oskarsona i strelca Eljunusija.
Očekivalo se da će se na poluvreme otići rezultatom 2:1, ali je Erling Holand pronašao put do mreže u trećem minutu sudijske nadoknade. Ubojiti Norvežanin koji još nema 24 godine, postigao je već 41. pogodak u 37 mečeva elitnog takmičenja i izjednačio se sa nekadašnjim golgeterom Sitija Kunom Aguerom.
Ispostavilo se da je rezultat iz prvog poluvremena i konačan, s obzirom na to da su mreže do kraja susreta na Itihadu mirovale.
Siti je ukupnim rezultatom 6:2 prošao u četvrtfinale.
Daleko više neizvenosti očekivalo se u revanš meču Real Madrid – Lajpcig.
Ni jedni ni drugi nisu se zaletali, već su taktički izuzetno zrelo odigrali prvo poluvreme u kom su mreže ostale netaknute.
Nastavak je doneo više uzbuđenja i golove, zbog kojih se fudbal i igra. Prvi je pogodio Real posle efektnog gola Brazilca Vinisijusa Žuniora na asistenciju Džuda Belingema.
Igrao se 65. minut! Manje od 180 sekundi kasnije Lajpcig je stigao do izjednačenja preko kapitena Vilija Orbana, koji je pogodio na dodavanje Rauma.
Dva gola za tri minuta za vrhunac drame u Madridu. Do kraja se igralo otvoreno, Karlo Ančeloti izvukao je iz igre Tonija Krosa, ubacio je Luku Modrića kako bi sačuvao svežinu na sredini terena.
Pretio je Real, pretio je i Lajpcig preko Simonsa i Openda, ušao je i Jusuf Poulsen, ali promene rezultat do kraja susreta nije bilo, pa je kraljevski klub uspeo da se plasira u četvrtfinale Lige šampiona.
Tok susreta oba revanš meča osmine finala mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik.
22:54 06.03.2024
94' - Gotovo je i u Mančesteru
Siti je mogao do četvrtog gola, ali je Luis pogodio prečku u 92. minutu. Na kraju pobeda "građana" rezultatom 3:1. Sva četiri gola pala su u prvom poluvremenu.
22:52 06.03.2024
94' - Kraj u Madridu
Real se zahvaljujući remiju sa Lajpcigom - 1:1 plasirao u četvrtfinale Lige šampiona.
22:49 06.03.2024
92' - Prečka Olma!
Mogao je Lajpcig do gola. Olmo je lepo zamislio i probao je da lobuje Lunina, uspeo je u toj nameri, ali je lopta udarila u gornji deo prečke.
22:48 06.03.2024
90' - Četiri minuta nade za Lajcpig
Još četiri minuta igraće se u Madridu. Nemcima je potreban gol za produžetak.
22:35 06.03.2024
78' - Modrić na terenu
Karlo Ančeloti izveo je iz igre Tonija Krosa, ubacio je Hrvata Luku Modrića.
22:33 06.03.2024
76' - Pokušaj Opende
Belgijanac je oprobao udarac iz velike daljine, lopta je otišla visoko preko gola Real Madrida.
72' - Miriju mreže u Mančesteru
Posle efektnog prvog poluvremena, u nastavku bez golova u meču Mančester siti - Kopenhagen.
22:26 06.03.2024
68' - GOOOL! Lajpcig ekspresno izjednačio
Samo tri minuta posle vođstva Reala, Nemci su uspeli da poravnaju rezultat - 1:1. Kapiten Lajpciga Vili Orban je strelac.
22:25 06.03.2024
67' - Ridiger sprečio gol
Ćavi Simons je pokušao , a Ridiger je izblokirao loptu koja bi ušla u gol da je prošla nemačkog defanzivca.
22:23 06.03.2024
65' - GOOOL! Vodi Real!
Vinisijus Žunior je strelac. Efektan pogodak Brazilca, koji je kaznio Lajpcig za previše otvorenu igru i previše prostora za kontra-napad.
22:21 06.03.2024
63' - Velika prilika za Real
Gulači je odbranio pokušaj Rodriga, Real je od svega dobio samo korner.
22:18 06.03.2024
61' - Lajpcig opasniji
Nemački tim imao je više šuteva ka golu Reala - statistika kaže 8:7 za Lajpcig.
22:13 06.03.2024
53' - Sudija progledao kroz prste Vinisijusu
Činilo se da će Brazilac zbog udaranja, zatim i guranja protivničkog igrača dobiti direktan crveni karton. Ipak, sudija ga je pomilovao, pokazavši mu samo žuti karton.
22:07 06.03.2024
50' - Žuti karton za Rauma
Levi bek Lajpciga je pogrešio na sredini terena, Rodrigo mu je oduzeo loptu i na kraju je Raum morao da ga faulira.
22:05 06.03.2024
48' - Openda prekombinovao
Belgijanac je prevario nekoliko fudbalera Real Madrida, izigrao je i golmana Lunina, ali je Ukrajinac uspeo da mu na kraju oduzme loptu.
22:04 06.03.2024
46' - Nastavljeni su mečevi
Počela su druga poluvremena u Madridu i u Mančesteru.
21:50 06.03.2024
45+3' - GOOOL! Holand pogađa za 3:1
Mančester siti je otišao na poluvreme sa prednošću od dva gola. Pogodio je u bliži ugao Erling Holand, i to je njegov 41. gol na 37. utakmici u Ligi šampiona.
21:47 06.03.2024
45+1' - Poluvreme - bez golova!
Miruju mreže u meču Real - Lajpcig.
21:46 06.03.2024
45' - Još minut u Madridu
Nije iblo previše prekida, pa je prvo poluvreme produženo samo 60 sekundi.
21:43 06.03.2024
42' - Kakva prilika za Lajpcig
Luis Openda je iz odlične situacije raspalio po lopti, ali je bio neprecizan.