Partizan uz penal bolji od Železničara – Zvezda sa dva „kreča“ preživela TSC

© Sputnik / Lola ĐorđevićGelor Kanga
Gelor Kanga - Sputnik Srbija, 1920, 02.03.2024
Fudbaleri Crvene zvezde gostovali su ekipi TSC-a u derbiju kola Superlige, a susret u Bačkoj Topoli završen je rezultatom 3:1 (1:0) za crveno-bele iz Beograda. Zvezda je dva od tri gola dala iz penala. Potom je i Partizan nadigrao Železničar sa 3:1 uz jedan penal na svojoj strani.
Prvu veliku šansu za Crvenu zvezdu imao je Gelor Kanga u 8. minutu kada je snažnim udarcem pogodio prečku domaćeg tima.

Ono što je tada Kanga propustio da uradi, pošlo mu je za rukom u 35. minutu kada je iskoristio udarac sa bele tačke za prednost od 1:0. Najstroža kazna dosuđena je posle igranja rukom Miloša Vulića.

Uprkos prednosti na poluvremenu, trener Zvezde Vladan Milojević imao je razloga za nezadovoljstvo pošto su zbog povreda teren napustili Aleksandar Dragović i Vladimir Lučić.
U drugom poluvremenu došlo je do mnogo uzbuđenja.

Prvo je Miloš Pantović u 61. minutu poravnao na 1:1 sjajnim skokom posle kornera, dok je Bukari u 64. postigao pogodak na asistenciju Kange i ponovo doveo crveno-bele u prednost, 2:1. Bio je to munjevit odgovor ekipe Vladana Milojevića. Bukari je dobio loptu na desnoj strani šesnaesterca i rutinski doveo Zvezdu u prednost.

Taj brz gol i odgovor Zvezde na kraju su doneli gostima ne samo prednost, već i tri boda.
Na kraju je Hvang golom sa bele tačke u 84. minutu potvrdio trijumf crveno-belih.
Partizan je uspeo da zadrži prvo mesto na tabeli Superlige pobedom nad Železničarom od 3:1 (3:1).
Golove za crno-bele postigli su Baždar u sedmom, Natho u 29. minutu i u 35. iz penala.
Partizan je poveo već u sedmom minutu, strelac je bio Samed Baždar, a asistent Aldo Kalulu. Gosti su izjednačili golom bivšeg fudbalera Crvene zvezde Stefana Hajdina, a gol mu je namestio Branislav Knežević. Baždar je odličnu partiju krunisao asistencijom Bibarsu Nathu u 29. minutu. Izraelac, kapiten "crno-belih" na današnjoj utakmici postavio je konačan rezultat golom sa bele tačke u 35. minutu.
Utakmici su prisustvovali i košarkaši Partizana, a na tribinama je bilo 7.256 navijača, koji su došli da podrže ekipu pred večiti derbi.
Partizan je ostao prvi sa 59 bodova, jednim više od Crvene zvezde kojoj gostuje sledeće subote od 17 časova.
Železničar je ostao pretposlednji sa 19 bodova, a u narednom kolu dočekaće niški Radnički.