Aleksa Avramović - Sputnik Srbija

Avramovićevih 30 poena za „stotku“ Partizana i pobedu nad Efesom!

Košarkaši Partizana savladali su Efes u 27. kolu Evrolige rezultatom 100:90, nošeni spektakularnim Aleksom Avramovićem, a veliku ulogu odigrao je Danilo Anđušić.
Reprezentativac Srbije je posle odigrana dva meča u nacionalnom timu dobio novu energiju, sličnu onoj koju je pokazivao posle Svetskog prvenstva u Manili i sa 30 poena bio je najbolji igrač na terenu.
Partizan je ostvario 13. pobedu u sezoni Evrolige, prvu posle tri uzastopna poraza.
Prepuna beogradska Arena imala je priliku da vidi sjajnu utakmicu, pucale su trojke na obe strane od starta, viđena su i spektakularna zakucavanja, ali je sve u senku bacio briljantni Avramović.
On je utakmicu počeo sa klupe, ušao je u igru na svoj način, ukradenom loptom i poenima u kontranapadu, a potom je krenuo da pogađa iz svih pozicija.
U odsustvu Džejmsa Nanelija veću šansu je dobio Danilo Anđušić i apsolutno je iskoristio sa 15 poena za manje od 21 minuta na terenu, briljantan je posle reprezentativne akcije u dresu Azerbejdžana bio Zek Ledej sa 21 poenom i osam skokova, dok je Kevin Panter imao 16 poena.
Tok utakmice ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:21 29.02.2024
40' - Anđušićeva tačka!
Poeni sa slobodnih bacanja za konačnih 100:90!
22:17 29.02.2024
40' - Aleksaaa!
Opet siguran sa penala.
Partizan vodi 98:88.
22:14 29.02.2024
39' - Aleksaaa!
Koš pa ukradena lopta, koš i faul za Ledeja!
Partizan vodi 96:85.
22:13 29.02.2024
39' - Odgovor...
Brajant smanjuje na 92:85.
22:12 29.02.2024
39' - Aleksaaaa!
Trojka za 92:82!
38' - Anđušić siguran
Partizan vodi 89:80.
22:08 29.02.2024
37' - Aleksa!
Partizan vodi 87:80!
22:06 29.02.2024
36' - Aleksa!
Trojka za 83:76!
36' - Panter!
Partizan vodi 80:76.
22:04 29.02.2024
35' - Spektakl!
Aleksa pa Klajburn.
Partizan vodi 77:76.
22:03 29.02.2024
34' - Ledej!
Pogodak uz faul, Partizan ponovo vodi 75:73.
22:00 29.02.2024
34' - Preokret
Partizan je ispustio vođstvo, 73:72 za Efes.
21:59 29.02.2024
34' - Efes se bliži
Samo poen prednosti za Partizan, 72:71.
21:58 29.02.2024
32' - Spektakl!
Poeni u nizu za Efes, zakucavanja na obe strane i trojka Anđušića!
Partizan vodi 72:67.
21:53 29.02.2024
31' - Anđušić!
Trojka za 67:61.
21:50 29.02.2024
30' - Partizan ima lepu prednost
64:59 posle tri deonice.
21:48 29.02.2024