Kecmanović uhvatio zalet u Akapulku – kraj za Lajovića

© AP Photo / Asanka Brendon RatnayakeMiomir Kecmanović
Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija, 1920, 29.02.2024
Srpski teniser Miomir Kecmanović nastavlja sa fantastičnim partijama u Akapulku, gde je posle rušenja Dijega Švarcmana, savladao i Nemca Danijela Altmajera rezultatom 6:4, 6:4.
Raduje Mišin povratak na pobednički kolosek posle krize slabih rezultata u koju je zapao posle eliminacije u osmini finala Australijan opena od Karlosa Alkarasa.
Usledili su posle toga slabi rezultati srpskog tenisera, koji se u Akapulku konačno oporavio i vezao dve pobede.
Luka Dončić - Sputnik Srbija, 1920, 29.02.2024
Nezaustavljivi Luka za rođendan častio sebe pobedom protiv Darka /video/
Rani brejk Kecmanovića, već u trećem gemu uvodnog seta trasirao mu je put ka osvajanju uvodnog seta rezultatom 6:4, posle 44 minuta borbe.
U nastavku susreta viđena je velika i izjednačena borba, a ponovo je srpski teniser bio taj koji je „ukrao servis“ Nemcu, inače 57. na ATP rang-listi, dok je Kecmanović četiri pozicije bolje rangiran.
Ključni je bio taj deveti gem u kom je Srbin brejknuo Nemca da bi usledila potvrda brejka, ujedno i trijumf identičnim rezultatom kao i u prvom setu – 6:4.
Kecmanović je iskoristio drugu meč loptu, a uspeo je da odbrani brejk loptu za koju se izborio Danijel Altmajer.
Naredni rival Miomiru Kecmanoviću u Akapulku biće Britanac Džek Drejper.
Drugi srpski teniser u Akapulku Dušan Lajović nije uspeo da „preživi“ Norvežanina Kaspera Ruda, koji je slavio u drugom kolu posle dva odigrana seta rezultatom 6:4, 7.5.
Rud će u četvrtfinalu igrati protiv Amerikanca Bena Šeltona.