Srpski golman pravio bravure protiv Klopovog Liverpula

© AP Photo / Kirsty WigglesworthĐorđe Petrović
Đorđe Petrović - Sputnik Srbija, 1920, 25.02.2024
Srpski golman Đorđe Petrović odigrao je odličan meč u dresu Čelija protiv Liverpula u finalu Liga Kupa, ali ni njegove bravure i sjajne odbrane nisu donele Plavcima trofej. Redsi su slavili golom u produžecima - 1:0. Posle 90 minuta bilo je 0:0.
Jedini pogodak na utakmici postigao je Virdžil van Dajk u 118. minutu meča.
Petrović je imao neke sjajne odbrane, kao što je u 115. minutu zaustavio dva pokušaja Liverpula u jednom napadu. Držao je svoj tim na nula primljenih golova, ali je poklekao kao i Čelsi u samom finišu.
Visoki Van Dajk trznuo je glavom posle kornera i savladao srpskog čuvara mreže.
Tako je klub sa Enfilda osvojio prvi trofej ove sezone i jubilarni deseti Liga kup u istoriji.
Srpski golman imao je dobre odbrane i u prvom poluvremenu kao kada je u 14. minutu dobro odreagovao u dva navrata, a pokazao se odlično i na startu prvog produžetka.
Ipak, rešenja za udarac Van Dajka na kraju nije bilo.
Van Dajku je u 60. minutu VAR poništio skoro identičan gol glavom zbog ofsajda Japanca Vataru Enda.
Liverpul je igrao desetkovan (bez Salaha, Soboslaja, Alisona, Njunjesa, Žote, Aleksandra-Arnolda...), a junak, uz Van Dajka, bio je sjajni golman Kaomin Keleher, koji je imao nekoliko fantastičnih intervencija.