Rusko čudo imalo sve na tacni – Ana ipak ostala bez trofeja

© AFP 2023 / RICHARD A. BROOKSAna Kalinskaja
Ana Kalinskaja - Sputnik Srbija, 1920, 24.02.2024
Ruska teniserka Ana Kalinskaja na kraju nije uspela da se domogne trofeja u Dubaiju. U finalu propustila nekoliko dobrih šansi i poražena je od Italijanke Jasmine Paolini sa 1:2 - 6:4, 5:7, 5:7.
Ana je imala brejk prednosti u drugom setu pri vođstvu od 1:0 u setovima, a imala je i prednost brejka u odlučujućem trećem setu i to u dva navrata, ali...
Nije iskoristila šansu koja joj se pružila na tacni.

Kalinskaja je, inače, u polufinalu izbacila Igu Švjontek, najbolju teniserku sveta, ali je ipak 40. teniserka na VTA listi ostala bez titule.

Paolini, inače 26. na VTA listi, ovim trijumfom se revanširala Kalinskaji za poraz u osmini finala Australijan opena ove godine.
Paolinijeva je na ovaj način stigla do titule u Dubaiju, ali i 523.485 dolara.
Gelor Kanga - Sputnik Srbija, 1920, 24.02.2024
Zvezda uz dva gola sa penala do pobede nad Čukom – Parni valjak nekako prošao kroz Surdulicu