Barselona Napoli - Sputnik Srbija

Osimen „poništio“ Levandovskog – Galeno od tragičara do heroja Porta

Napoli i Barselona remizirali su 1:1 (0:0) u prvom meču osmine finala Lige šampiona odigranom na stadionu „Dijego Maradona“. Gosti su poveli golom Roberta Levandovskog u 60. minutu, dok je italijanski tim stigao do izjednačenja preko Viktora Osimena u 75. minutu. Porto je u 94. minutu šokirao favorizovani Arsenal golom Galena. Revanši su 12. marta.
Poprilično dosadno prvo poluvreme u režiji Napolija i Barselone, gde se očekivalo da sve pršti od lepih poteza i golova.
Katalonci su bili konkretniji i imali su već do 35. minuta čak šest pokušaja ga golu raspoloženog Aleksa Mereta, od čega su tri lopte išle u okvir, dok Napoli nije uputio niti jedan šut ka golu Ter Štegena.
Pretili su Lamin Jamal, Ilkaj Gundogan, Kanselo i Levandovski, ali je Meret, bivši golman Udinezea izlazio kao pobednik iz tih duela.
Mreže su mirovale do odlaska na veliki odmor. U nastavku susreta dva bivša kluba velikog i neponovljivog Dijega Armanda Maradone, Napoli je krenuo ofanzivno, ali su štoperi Barse Arauho i Martinez lako izlazili na kraj sa Osimenom i indisponiranim Hvičom Kvarachelijom.
Dosadu i mrtvilo „razbio“ je Robert Levandovski tek drugim golom u Ligi šampiona ove sezone, a prvim još od septembra meseca!?
Igrao se 60. minut kada je Poljak uspeo lukavim udarcem da proturi loptu direktnom čuvaru kroz noge i pošalje je u bliži ugao Meretovog gola za veliko slavlje bordo-plavih.
Uskoro je novi trener Napolija Frančesko Kalcona, inače selektor Slovačke, koji je stigao pre samo dva dana, nasledivši Valtera Macarija, napravio dvostruku izmenu. Izveo je neprimetnog Kvaracheliju i Kajustea, pruživši šansu Lindstromu i Traoreu.
Ofanzivna igra urodila je plodom, jer je „kralj peterca“ i povratnik s Afričkog kupa nacija Viktor Osimen uspeo sa desetak metara da matira Ter Štegena, na asistenciju Angize.
Kada je u pitanju duel Porta i Arsenala, taj susret okončan je bez pogodaka i prosto je neverovatno kako „zmajevi“ sa „Dragaa“ nisu poveli u 22. minutu kada je Galeno promašio nepromašivo. Prvo je loptu poslao u stativu, a zatim odbitka nije „pospremio“ u nebranjenu mrežu.
Nije do poluvremena bilo ozbiljnih prilika na obe strane, činilo se da će meč u Portugaliji biti završen bez golova, a onda je u 94. minutu na scenu stupio tragičar iz prvog poluvremena Galeno. Iskupio se za promašaj i šokirao Arsenal, za erupciju oduševljenja na stadionu "Dragao".
Porto će 12. marta u revanšu osmine finala braniti gol prednosti.
Tokove susreta mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik sport.
22:54 21.02.2024
90+4' - GOOOL za kraj! Porto šokirao Arsenal
U dubokoj sudijskoj nadoknadi, tragičar Galeno izrastao je u apsolutnog heroja. Matirao je Arsenal u 94. minutu. Sudija je ubrzo posle toga odsvirao kraj.
22:53 21.02.2024
Kraj meč u Napulju!
Napoli - Barselona 1:1.
22:48 21.02.2024
90' - Još četiri minuta
Toliko je produžen regularni deo susreta meča u Napulju, gde je i dalje rezultat 1:1. U Portu i dalje bez golova.
22:46 21.02.2024
89' - Simeone zapretio
Totalni haos vlada u redovima Barselone i malo je nedostajalo da to kazni Đovani Simeone. Šutirao je sa 18 metara iz prve, malo iznad gola Ter Štegena.
22:42 21.02.2024
85' - Totalna ofanziva Napolitanaca
Preti domaćin iz kornera preko Raspadorija i Angise, gol Barselone "visi" u vazduhu. Na pomolu je, čini se, totalni preokret.
22:33 21.02.2024
76' - GOOOL! Osimen pogađa!
Izjednačio je Napoli preko svog najboljeg fudbalera - 1:1. Vratio se Nigerijac sa Afričkog kupa Nacija i doneo veliku radost svom timu. Dao je gol i izašao iz igre, umesto njega na terenu je Đovani Simeone.
22:18 21.02.2024
60' - GOOOL! Vodi Barselona
Strelac je Robert Levandovski. Prvi put od septembra meseca Poljak je pogodio u Ligi šampina na dodavanje Pedrija, smestio je loptu kroz noge Rahmanija u bliži ugao Meretovog gola.
22:16 21.02.2024
59' - Nula i dalje na snazi!
Na oba meča osmine finala Lige šampiona ove srede i dalje nema gola. Barselona i Napoli se sporadično smenjuju u napadima, ali ništa se konkretno ne dešava.
22:06 21.02.2024
49' - Meret brani!
Čuva Aleks Meret Napoli. Ovoga puta zapretio je Ilkaj Gundogan.
22:03 21.02.2024
46' - Nastavljeni su mečevi
Napoli je krenuo ofanzivno na startu drugog poluvremena protiv Barselone.
21:47 21.02.2024
45' - Poluvreme u Napulju i u Portu
Bez golova.
21:44 21.02.2024
43' - Pokušaj Kansela
Portugalac iz redova Barselone uputio je s leve strane desnom spoljnom nogom nešto između šuta i centaršuta, a lopta je prošla tik pored gola Mereta.
21:40 21.02.2024
39' - Bližimo se odlasku na poluvreme
I dalje nema gola ni na jednom od dva večerašnja meča. Napoli se oslobodio pritiska Barselone.
21:32 21.02.2024
31' - Rasplamsala se igra u Napulju
Prekršaji na obe strane na sredini terena. Prvo je fauliran Viktor Osimen, a zatim i Ilkaj Gundogan.
21:29 21.02.2024
28' - Nule Napolija na svim poljima
Nula šuteva ka golu rivala imaju Napolitanci, dok je Barselona od šest pokušaja, tri uputila ka golu Mereta. Ipak, mreže i dalje miruju.
21:28 21.02.2024
26' - Ofsajd Osimena
Činilo se da je Napoli konačno stigao da uputi prvi udarac ka golu Barselone, ali se oglasio linijski sudija posle udarca glavom Viktora Osimena.
21:25 21.02.2024
22' - Nestvaran promašaj Galena
Verovatno promašaj karijere. Prvo je pogodio stativu iz neposredne blizine, a onda odbijenu loptu nije uspeo da smesti u mrežu. Porto je morao do vođstva protiv Arsenala.
21:24 21.02.2024
21' - Meret na "vetrometini"
Dve vrhunske odbrane Aleksa Mereta u manje od dva minuta razmaka. Skinuo je sada pokušaj Ilkaja Gundogana. Zaista vrhunski refleksi golmana koji je u Napulj stigao iz Udinezea.
21:23 21.02.2024
20' - Napoli bez šuta ka golu, Barselona propustila najbolju priliku
Levandovski je mogao da promeni rezultat, ali je Meret odbranio njegov pokušaj.
21:17 21.02.2024
16' - De Jong "požuteo"
Vezista Barselone Frenki de Jong dobio je žuti karton zbog neopreznog starta s leđa na sredini terena.