Fudbalska lopta - Sputnik Srbija

Jovanović „svirao“ penal u Holandiji – Arnautović je Interov heroj

U utakmicama Lige šampiona fudbaleri Borusije Dortmund igrali su 1:1 (0:1) protiv PSV-a u gostima, dok je Inter nadigrao Atletiko sa 1:0 (0:0) posle gola Marka Arnautovića. Mečeve ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Inter je bio konkretniji u prvom poluvremenu, a Lautaro Martines je promašio dve šanse. Jednom je šutirao glavom, jednom je probao udarac nogom, ali nije bio fokusiran. Čak je i Tiram mogao da zapretio, dok je ranije Molina igrao rukom, ali sudija nije pokazao na belu tačku pa se na poluvreme otišlo rezultatom 0:0.
Startom drugog poluvremena u igru je ušao Marko Arnautović, odmah se našao u dve dobre prilike, ali nije bio precizan što je razočaralo Inzagija.
Ipak, u 79. minutu, Arnautović se isplatio Inzagiju kada je golom ispravio promašaj Lautara. Zaslužio je taj pogodak jer je od ulaska u igru bio konstantna pretnja po gol protivnika.
Na kraju se ispostavilo da je Inter slavio upravo tim golom.
Sa druge strane, na utakmici između PSV-a i Dortmunda (1:1) pravdu je delio srpski sudija Srđan Jovanović, a gosti su stigli u prednost u 24. minutu.
Strelac je bio Malen. Posle izgubljene lopte PSV-a, Malenje ušao u šansu i šutirao je snažno iskosa sa desne strane. Sjajan udarac za prednost gostiju.
Domaći tim stigao je do izjednačenja u 54. minutu sa bele tačke, strelac je bio Luk de Jong, a pre toga je Jovanović pokazao na penal posle starta Humelsa.
Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata.
Utakmice ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu uz Sputnjik.
22:39 20.02.2024
79' – MILANO - Arnautović za 1:0!
Konačno je Arnautović iskoristio šansu i doveo Inter u prednost od 1:0. Odličan je bio od ulaska u igru i zaslužio je gol.
22:37 20.02.2024
78' – MILANO - Lautaro
Šutirao je Argentinac, ali je Oblak odlično odbranio, ostaje 0:0
22:23 20.02.2024
64' – MILANO - Arnautović!
Još jedna kolosalna prilika, našao se Arnautović sam ispred gola, ali je loše šutirao - 0:0
22:15 20.02.2024
54' – AJNDHOVEN - Jovanović pokazao na belu tačku
Srpski sudija svirao je penal za PSV. De Jong je šutirao i pogodio za 1:1 protiv Dortmunda.
22:08 20.02.2024
47' – MILANO - Arnautović!
Našao se u velikoj šansi Arnautović, samo što je ušao u igru, ali je loše šutirao sa desne strane, ostaje Inter - Atletiko Madrid 0:0
21:49 20.02.2024
POLUVREME
Dortmund vodi 1:0 na gostovanju PSV-u, dok je u Milanu 0:0 na duelu Intera i Atletika.
21:39 20.02.2024
37' – MILANO - Probao je Lautaro
Lautaro Martines pokušao je udarcem glavom, ali direktno u golmana Oblaka. Potom se našao u još jednoj šansi, ali je traljavo šutirao - 0:0
21:30 20.02.2024
24' – AJNDHOVEN - Vodi Dortmund!
Vodi Dortmund u Ajndhovenu, Malen je strelac - 0:1. Posle izgubljene lopte PSV-a, Malen je ušao u šansu i šutirao je snažno iskosa sa desne strane. Sjajan udarac.
21:17 20.02.2024
13' – MILANO - Molina je igrao rukom
Udarila je lopta u ruku fudbalera Atletika Molinu, ali ništa od penala - 0:0
21:14 20.02.2024
12' – MILANO - Preti Atletiko
Lino je pokušao sa udarcem sa leve strane, lopta je prošla tik pored gola Intera - 0:0
21:12 20.02.2024
6' – AJNDHOVEN - Probao je PSV
PSV je imao solidan napad, ali Lozanov centaršut nije prošao - 0:0
21:06 20.02.2024
5' – MILANO - Dobar napad Intera
Dobio je Tiran loptu, ali nije bio dobar prijem. Da jeste, Atletiko bi bio u problemu, ostaje 0:0
21:03 20.02.2024
1' – AJNDHOVEN - Srđan Jovanović na centru
Srpski sudija vodiće duel PSV-a i Dortmunda - 0:0
21:02 20.02.2024
1' – MILANO - Počeo je duel
Startovao je duel u Milanu, očekuje se dobra utakmica između Intera i Atletika
20:41 20.02.2024
Srpska trojka u Ajndhovenu
Pravdu u Ajndhovenu deliće srpski trio. Srđan Jovanović biće u glavnoj ulozi, dok će mu pomoćnici biti Uroš Stojković i Milan Mihajlović.
20:40 20.02.2024
SASTAVI
INTER (3-5-2): Zomer - Pavar, De Fraj, Bastoni - Darmjan, Barela, Čalhanoglu, Mkitarjan, Dimarko - Tiram, Martines
ATL. MADRID (5-3-2): Oblak - Molina, Vitsel, Himenes, Ermoso, Lino - De Paul, Koke, Saul - Grizman, Ljorente
PSV (4-3-3): Benites - Teze, Shauten, Boskalji, Dest - Tilman, Verman, Saibari - Bakajoko, De Jong, Lozano
DORTMUND (4-2-3-1): Mejer - Rjerson, Humels, Šloterbek, Matsen - Zabicer, Džan - Malen, Rojs, Sančo - Filkrug
17:20 20.02.2024
Dobro došli
Poštovani čitaoci Sputnjika, dobro veče i dobro došli na tekstualni prenos utakmica Lige šampiona