Srbin odlično čuvao Čelsi na vetrometini protiv šampiona Evrope

© AP Photo / Kirsty WigglesworthĐorđe Petrović
Đorđe Petrović - Sputnik Srbija, 1920, 17.02.2024
Srpski golman Đorđe Petrović odlično je čuvao Čelsi na gostovanju Mančester Sitiju. Šampion Evrope je napadao, našao se naš golman na vetrometini, na kraju je ipak primio jedan gol, pomalo nesrećno, pa je meč završen rezultatom 1:1.
Da posle udarca Rodrija u 83. minutu lopta nije zakačila defanzivca Čelsija, možda je mogao Petrović da sačuva mrežu i zadrži nulu na gostovanju šampionu Evrope.
Siti je imao posed lopte 70 odsto vremena, šutirao je ka Petrovićevom golu 32 puta, od toga je pet lopti išlo u okvir gola.
Siti je tokom većeg dela utakmice nizao šanse, tako da je i ovaj jedan primljen gol uspeh za Petrovića. Mogli su Plavci da prime mnogo više.
Čelsi je prvi stigao do gola kada je Rahim Sterling pogodio u 42. minutu, ali je Siti posle stihijskih napada i brojnih pokušaja na kraju ipak uspeo do boda.
Kako se utakmica razvijala, Plavci mogu da budu prezadovoljni ishodom.