Partizan „petardom“ izašao na kraj sa Traktoristima – uz problem u najavi

© Sputnik / Lola ĐorđevićTrener Partizana Igor Duljaj
Trener Partizana Igor Duljaj - Sputnik Srbija, 1920, 17.02.2024
Fudbaleri Partizana stigli su do nove pobede u Superligi Srbije. U Humskoj je gostovao IMT, a crno-beli su slavili na kraju sa 5:2 (2:0). Na ovaj način Partizan je zadržao prednost na vrhu tabele sa 53 osvojena boda. Na meču su viđena i dva penala (po jedan sa obe strane), kao i jedan crveni karton za goste.
IMT je prvi pripretio kada se Miloš Luković našao u šansi, ali je Jovanović odbranio udarac.
Nekoliko minuta kasnije crno-beli su lako mogli do prednosti, ali je Severina promašio čist zicer, šutirao je direktno u golmana Gordića u 13. minutu.
Ono što Severina nije uspeo u toj situciji jeste u 25. minutu kada je napravio lepe driblinge i pogodio za 1:0.
Ubrzo je Partizan zadesio i problem jer se Mateus Saldanja povredio. U pitanju je zadnja loža za koju se Brazilac uhvatio posle jednog duela na centru i to je bio znak da napadač crno-belih ne može da nastavi susret. Sve to uz činjenicu da se večiti derbi igra 9. marta.
Partizan je do 2:0 stigao u poslednjim sekundama prvog poluvremena kada je pogodio novajlija Kovačević, ali su navijači dobili razlog za brigu posle autogola Markovića u 49. minutu utakmice.
U 64. minutu IMT je mogao do poravnanja, Luković je zatresao prečku posle sjajnog udarca sa distance.
Već u sledećem napadu posle gledanja VAR-a Partizan je sa bele tačke došao do gola, Zahid je iz dva pokušaja bio precizan.
Nedugo zatim IMT je ostao sa igračem manje, dok je potom Luković dao gol sa bele tačke posle koga je IMT smanjio na 3:2.
Tačku na utakmicu stavio je Denil Kastiljo lepim pogotkom iz prve u 86. minutu, a sve je ulepšao novajlija Goh u nadoknadi.