Lajčak: Normalizacija odnosa Beograda i Prištine ključna za napredak Zapadnog Balkana ka EU
10:21 17.02.2024 (Osveženo: 13:00 17.02.2024)
© Sputnik / Lola ĐorđevićSpecijalni predstavnik Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak
© Sputnik / Lola Đorđević
Pratite nas
Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak poručio je na Minhenskoj konferenciji o bezbednosti da je normalizacija odnosa ključna za napredak Zapadnog Balkana ka EU.
Lajčak je na društvenim mrežama objavio da je učestvovao na panelu u okviru Minhenske konferencije na kome je bilo reči o budućnosti Zapadnog Balkana.
Spoke about the crucial importance to normalize relations between Kosovo and Serbia at a panel discussion on the future of the Western Balkans last night. Normalisation is key for regional stability, prosperity, development and progress toward the EU #MSC2024 pic.twitter.com/w0suAi40Sf
— Miroslav Lajčák (@MiroslavLajcak) February 17, 2024
„O ključnoj važnosti normalizacije odnosa Kosova i Srbije sinoć sam govorio na panel diskusiji o budućnosti Zapadnog Balkana. Normalizacija je ključna za regionalnu stabilnost, prosperitet, razvoj i napredak ka EU“, napisao Lajčak na platformi Iks.
Lajčak je naveo da je danas razgovarao sa poslanicom i predsednicom Odbora za spoljne poslove britanskog parlamenta Ališom Kerns o situaciji na Zapadnom Balkanu i dijalogu Beograda i Prištine.
Had a detailed and good discussion with @aliciakearns about the situation in the Western Balkans, in particular the normalisation Dialogue and developments in Bosnia and Herzegovina. Appreciate her interest and commitment to support democratic progress in the region. #MSC2024 pic.twitter.com/5n6fqX4vcg
— Miroslav Lajčák (@MiroslavLajcak) February 17, 2024
„Imao sam detaljnu i dobru diskusiju sa Ališom Kerns o situaciji na Zapadnom Balkanu, posebno o normalizaciji dijaloga, kao i o dešavanjima u Bosni i Hercegovini. Cenim njenu zainteresovanost i posvećenost da podrži demokratski napredak u regionu“, napisao je Lajčak.
Pogledajte i: