Lajović uz padove i uspone do četvrtfinala Buenos Ajresa – Laslo na potezu

© AP Photo / Michael ProbstDušan Lajović
Dušan Lajović - Sputnik Srbija, 1920, 15.02.2024
Srpski teniser Dušan Lajović pobedio je Čileanca Alehandra Tabila posle velike borbe rezultatom 6:4, 1:6, 6:1 i plasirao se u četvrtfinale turnira u Buenos Ajresu, gde ga čeka domaći teniser Dijas Akosta koji je eliminisao sunarodnika Fransiska Serundola 7:6, 6:0.
Uz dosta muke Lajović, inače 58. reket planete, uspeo je da izađe na kraj sa četiri mesta bolje rangiranim Čileancem.
U uvodnom setu Srbinu je bila dovoljna jedna „krađa servisa“ i to u trećem gemu, što je na kraju sačuvao do osvajanja prvog seta rezultatom 6:4.
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 15.02.2024
Nervozni Jokić opet pao pred kraljevima – Vasa jači od Bogdana i solidni Jović /video/
U nastavku je došlo do dekoncentracije i pada u igri Dušana Lajovića, koji je pretrpeo čak dva brejka i izgubio je drugi set za svega 29 minuta sa ubedljivih 6:1.
Ipak, uspeo je srpski teniser da se konsoliduje i da prikaže daleko bolju igru u odlučujućem setu u kom je za 31 minut borbe slavio rezultatom 6:1, čime je obezbedio mesto među najboljih osam u Buenos Ajresu.
Njemu će na putu ka polufinalu stajati Argentinac Dijas Akosta koji je priredio iznenađenje jer je eliminisao favorizovanog zemljaka Serundola.
Od preostalih srpskih tenisera koji igraju u prestonici Argentine, Laslo Đere se od 17 časova i 30 minuta sastaje u osmini finala sa Italijanom Andreom Vavasorijem i srpski teniser će imati ulogu favorita, jer je igra protiv 152. tenisera na ATP rang-listi, dok je on 35. reket planete.